مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
15 تیر 1402

سازمان مالیاتی: اگر اینفلوئنسر‌ها درمورد اظهارنامه مالیاتی خود، خلاف واقع بگویند ۱۰ درصد جریمه خواهند شد

مهدی موحدی سخنگوی سازمان امور مالیاتی با اشاره به شناسایی برخی حساب‌های تجاری اینفلوئنسر‌ها و احتمال صدور برگ تشخیص متمم برای آن‌ها گفت: اگر این افراد اظهاراتی خلاف واقع داشته باشند مشمول جرایم کتمان درآمد (۱۰ درصد جریمه غیر قابل بخشودگی) خواهند شد.

مهدی موحدی سخنگوی سازمان امور مالیاتی در پاسخ به سوالی در مورد برخی اینفلوئنسر‌ها که به نظر می‌رسد پیش از این اظهارنامه مالیاتی ارائه کردند، اما براساس اطلاعات جدید سازمان امور مالیاتی درآمد‌های بیشتری داشتند، گفت: عدد ۱۷ میلیارد تومان گفته شده (مربوط به مالیات تشخیصی اینفلوئنسرها) عدد بسیار کمی بوده و مربوط به بخشی از ۱۲۳ نفری است که درآمد ۲.۳ هزار میلیارد تومانی داشته‌اند. برخی از مالیات‌های تشخیصی مربوط به پیش از شناسایی درآمد‌های این افراد بوده است؛ بنابراین برای برخی از این افراد که حساب‌های تجاری آن‌ها شناسایی شده است احتمالا مالیات بیشتری در نظر گرفته خواهد شد.

وی افزود:‌ بنابراین اظهارنامه‌های این افراد نیز مربوط به زمانی است که ما اطلاعات زیادی در اختیار نداشتیم و به طور مثال اظهارنامه آن‌ها را با یک تعدیل پذیرفتیم، اما هم‌اکنون که این اطلاعات در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار دارد باید برگه متمم برای آن‌ها صادر کنیم.

سخنگوی سازمان امور مالیاتی در پاسخ به سوالی در مورد احتمال جریمه اینفلوئنسر‌هایی که اظهارنامه خلاف واقع ارائه کرده بودند، گفت: اگر اظهاراتی خلاف واقع داشته باشند مشمول جرایم کتمان درآمد خواهند شد.

لازم به ذکر است، براساس ماده ۱۹۲ قانون مالیات‌های مستقیم، درآمد‌های کتمان‌شده در اظهارنامه‌های تسلیمی و یا هزینه‌های غیرواقعی برای اشخاص اشخاص حقوقی و صاحبان مشاغل، ۳۰ درصد و برای سایر مودیان ۱۰ درصد جریمه به دنبال دارد. ضمن اینکه این جرایم غیرقابل بخشودگی خواهد بود./انتخاب

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید