مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
2 دی 1402

سازمان منابع طبیعی: خزان دیرهنگام در جنگل‌های شمال نگران‌کننده است / تغییرات اقلیمی موجب شد برخی درختان به خواب نروند

معاون امور جنگل اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران ـ منطقه ساری با اشاره به خزان دیرهنگام در برخی از جنگل‌های شمال، گفت: بحث احیای جنگل را تا اواسط اسفند ماه خواهیم داشت.

فتح‌الله غفاری، معاون امور جنگل اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مازندران، با نگرانی از خزان دیرهنگام در جنگل‌های پایین‌دست مازندران، اظهار کرد: بارش‌های سیل‌آسایی داشتیم ولی هوا سرد نشد چون بعد از بارندگی پاییزی هوا مجددا گرم می‌شد گویی دوباره مثل بهار درختان سرحال می‌شدند.

وی با بیان اینکه دلیل همه این مسائل در طبیعت بحث تغییرات اقلیمی است، افزود: تغییرات اقلیمی موجب شد برخی درختان به خواب نرفتند و بحث کاشت یک میلیارد درخت که همزمان در سراسر کشور آغاز شده در استان مازندران به تاخیر بیفتد.

معاون امور جنگل اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران بیان کرد: باتوجه به سرد شدن هوا انتظار داریم نهال‌ها به خواب بروند و بحث کاشت نهال را داشته باشیم.

غفاری با اعلان اینکه با به خواب رفتن درختان بحث  نهال‌کاری و احیای عرصه‌ها را خواهیم داشت، اظهار کرد: بحث احیای جنگل را  تا اواسط اسفند ماه خواهیم داشت.

وی بیان کرد: خزان دیرهنگام نگران‌کننده است که دلیل آن به بحث گرمایش زمین برمی‌گردد./انتخاب

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید