مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
27 دی 1400

سردار افشار: سهم خواهی خط قرمز شورای راهبردیست

رییس شورای راهبردی جبهه مردمی ایران قوی در کشور گفت: در شورای راهبردی چیزی به نام سهم خواهی مورد پذیرش نیست و سهم خواهی خط قرمز شورای راهبردیست.

سردار علیرضا افشار در اولین همایش شورای راهبردی در استان مازندران که در روز یکشنبه ۲۶ دیماه در ساری برگزار شد به انتخابات ریاست جمهوری اشاره کرد و بیان کرد: انتخابات اخیر خیزشی بود که به لطف حضور آقای رییسی شکل گرفت و با توجه به مردمی بودن آن، یک حماسه بزرگ محسوب می شود.

سردار افشار ادامه داد: حاج آقای رییسی بعد از انتخابات اعلام کردند دیگر نیاز من ستاد مردمی نداریم و همه مردم ستاد من هستند. اما ما برای حفظ گروه های مردمی به آیت الله رییسی پیشنهاد دادیم به شکلی باید این همبستگی حفظ شود که نهایتا شورای راهبردی برای این مهم و با هدف حفظ انسجام مردمی بین ستادها تشکیل شد.

وی در ادامه گفت: حضرت امام خمینی (ره) در انقلابی که معمار آن بودند برای ساختار و چهارچوب آن فکر و اندیشه داشتند. اینطور نبود که شورای انقلاب و سپاه و … بدون اندیشه شکل گیرد. همه اینها ناشی از اندیشه معمار انقلاب و حاصل سال ها مطالعات ایشان بوده است.

سردار افشار رییس شورای راهبردی کشور افزود: همه از مردم حرف می زنند. چقدر پای مردم ایستاده ایم؟ این مردم سالاری دینی را چقدر توانستیم اجرا کنیم؟ آیا مردم، سالارند؟

وی به فروپاشی شوروی اشاره کرد و ادامه داد: علت اینکه شوروی نتوانست ساختار و تفکرش را ادامه دهد و از هم پاشید مردمی نبودن آن بود. با ضربه ای از هم پاشید.

سردار افشار خاطر نشان کرد: ما مدعی یک نظام مردمی هستیم. این ادعا را هم باید اثبات کنیم و هم برای حفظ آن تلاش کنیم. نظام مردمی تفکر ما نیست تفکر اسلام است. انتخابات در کشور ما آنقدر واقعی است که دشمن طمع کرده و روی آن سرمایه گذاری کرده است و باید مراقب آن باشیم.

وی افزود: باید سمت مردم برویم. در هر بخشی که مردم وارد صحنه شدند ما موفق بوده ایم. در جنگ تحمیلی در مقابل یک کشور فقط نمی جنگیدیم بلکه خیلی از کشورهای دنیا در آن جنگ حامی عراق بوده اند اما آنچه باعث پیروزی ما شد حضور مردم در صحنه بود.

سردار افشار گفت: متاسفانه ما نتوانستیم آن نقشی که از احزاب توقع می رفت را در آن ها ببینیم و به هویت مردمی در احزاب ما توجه نشده است. ما نیاز به حضور مردم و حفظ هویت مردمی در کشور داریم و باید در این راستا تلاش کنیم.

وی ادامه داد: یکی از شاخصه های اصلی در بین اعضای شورای راهبردی؛ خالصانه کار کردن است. مساله دیگر سهم خواهی است. سهم خواهی خط قرمز ما در شورای راهبردیست و نهادینه کردن آن نیاز به تلاش جدی دارد.

رییس شورای راهبردی کشور انتخابات مجلس شورای اسلامی را مهم دانست و بیان کرد: کسی باید نماینده مردم شود که شایستگی آن را داشته باشد. باید به سمت کسانی رفت که خالص اند و شان و جایگاه نمایندگی مردم را دارند و حتی شده از آن ها برای حضور در مجلس درخواست کنیم.

سرداد افشار در این خصوص افزود: باید تلاش کنیم با آگاهی بخشی، مردم مصلحتشان را درست تشخیص دهند. انتخابات ریاست جمهوری یک حماسه بود. سختی های وارد شده به مردم از سوی دولت قبل، ویروس کرونا و تلاش گسترده دشمن و کارشکنی هایی انجام شد تا مشارکت پایین بیاید اما با همه این شرایط حضور مردم تاریخی و حماسه ساز بود.

همچنین مشاور و قائم مقام کمیته اقتصادی شورای راهبردی جبهه مردمی ایران قوی در کشور نیز گفت: ظرفیت های زیادی در استان مازندران وجود دارد، مازندران یک استان با ظرفیت های بالای اقتصادیست که بایستی مورد حمایت ویژه قرار بگیرد که تلاش داریم در شورای راهبردی به این مهم بپردازیم.

روح اله تدینی ادامه داد: حمایت از این ظرفیت های اقتصادی زمینه ساز اشتغال زایی در استان را می تواند فراهم کند. مازندران از بهترین و پرترددترین استان های کشور از نظر توریستی و گردشگری می باشد و باید بیشتر از آنچه تاکنون بوده این مهم مورد توجه قرار گیرد.

مشاور و قائم مقام کمیته اقتصادی شورای راهبردی کشور گفت: وجود چندین بندر مهم از جمله بندر امیرآباد ، بندر فریدون کنار و بندر نوشهر در استان مازندران باعث رونق اقتصادی زیادی در این منطقه شده که باید با کمک و حمایت شورا راهبردی رونق آن بیشتر شود.

در این همایش محمدرضا جعفرنژاد به عنوان دبیر شورای راهبردی استان مازندران منصوب شد.

 

 

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید