مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
13 فروردین 1403

سفیر ایران: تهران جواب متناسب با اقدام تروریستی اسرائیل را در زمان و مکان مناسب خواهد داد

سفیر ایران در سوریه با بیان اینکه رژیم صهیونیستی با حمله سه ساختمان کنسولگری ایران از خطوط قرمز بین‌المللی عبور کرده است، گفت «جمهوری اسلامی ایران جواب متناسب این اقدام تروریستی را در زمان و مکان مناسب خواهد داد».

به گزارش ایسنا، «حسین اکبری» سفیر جمهوری اسلامی ایران در سوریه روز دوشنبه، با بیان این‌که در جریان حمله هوایی رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق بین پنج تا ۷ نفر به شهادت رسیده‌اند، گفت: «در حال حاضر نمی‌توانم آمار دقیقی در مورد تعداد شهدا اعلام کنم و تا زمان پایان آواربرداری باید صبر کنیم تا آمار دقیق به دست آید».

این دیپلمات ارشد جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه «ساختمان کنسولگری ایران در دمشق توسط جنگنده‌های اف-۳۵ و با ۶ موشک مورد حمله قرار گرفته است»، ادامه داد: «من در محل کار خودم در سفارت بودم و از اتاق خودم دیدم که به ساختمان خسارت وارد شد. اولین بار نیست که رژیم صهیونیستی علیه دیپلمات‌ها اقدام به جرم و جنایت می‌کند و تاکنون این رژیم جرم و جنایت زیادی علیه دیپلمات‌ها انجام داده است».

اکبری که در جمع خبرنگاران در مقابل سفارت ایران در دمشق سخن می‌گفت، اعلام کرد: «در جریان این حمله تعدادی از همکاران ما و مستشاران نظامی که در ساختمان حضور داشتند به شهادت رسیدند که اسامی آن‌ها را بعدا اعلام می‌کنیم».

سفیر ایران همچنین گفت: «قطعا رژیم صهیونیستی بهتر از هر کسی می‌داند که این نوع جنایت‌ها با عبور از قوانین بین‌المللی، پاسخ خود را به موقع خواهد داشت».

او با اشاره به اینکه «در طول ۶ ماه گذشته شاهد جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین و همچنین سوریه بوده‌ایم»، گفت: «امروز نیز صهیونیست‌ها این جنایت را انجام دادند و ساختمان کنسولگری ایران که در کنار سفارت قرار دارد را مورد حمله قرار دادند».

سفیر ایران در ادامه و در پاسخ به سوال‌ها تاکید کرد که در حال حاضر نمی‌تواند آمار دقیقی از تعداد شهدای این حمله تروریستی اعلام کند و باید تا پایان آواربرداری در این زمینه صبر کرد.

اکبری تصریح کرد: «۲ نفر از  کسانی که مسوولیت حفاظت از سفارت را برعهده داشتند نیز در این حمله تروریستی شهید شدند».

سفیر ایران در سوریه همچنین در گفت‌وگو با شبکه خبر تصریح کرد: «در این حمله تروریستی مشخصا سه نفر از نیروهای وابسته نظامی ما که سال‌ها در این جا کار می‌کردند و از اعضای کادر دیپلماتیک ما بودند، به همراه چند تن از همراهانشان به شهادت رسیدند».

او با بیان این که صهیونیست‌ها، ساختمان رسمی سفارت ایران که پرچم جمهوری اسلامی ایران بر روی آن برافراشته بود مورد هجوم قرار دادند و به جنایت خود در در این زمینه نیز معترف هستند گفت: «جمهوری اسلامی ایران جواب متناسب این اقدام تروریستی را در زمان و مکان مناسب خواهد داد».

اکبری با تاکید مجدد مبنی بر اینکه رژیم صهیونیستی با این حمله قوانین و مقررات بین‌المللی را نقض کرده است و از خطوط قرمز بین‌المللی عبور کرده است، گفت: «این اقدام رژیم صهیونیستی مسئولیت سازمان‌های بین‌المللی را افزایش می‌دهد».

او در مورد جزئیات این حمله همچنین بار دیگر گفت: «رژیم صهیونیستی با جنگنده‌های اف-۳۵ از بالای منطقه جولان اشغالی این ساختمان را که یک ساختمان پنج طبقه بود مورد حمله قرار داد و همان‌طور که اشاره شد بین پنج تا ۷ نفر  در این  حمله تروریستی به شهادت رسیدند».

این دیپلمات ارشد ایران در جریان بازدید «فیصل المقداد» وزیر خارجه سوریه از سفارت ایران در پی حمله تروریستی امروز در دمشق نیز گفت حمله رژیم صهیونیستی نشان‌دهنده واقعیت این رژیم است که هیچ قانون بین‌المللی را به رسمیت نمی‌شناسد و برای رسیدن به آنچه می‌خواهد، دست به هر کار غیرانسانی می‌زند./ایسنا

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید