مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
1 آذر 1402

سقف پاداش پایان خدمت کارکنان ۵۲۰ میلیون تومان ماند

در لایحه پیشنهادی بودجه ۱۴۰۳ سقف پاداش پایان خدمت کارمندان و کارکنان دولت مبلغ ۵۲۰ میلیون تومان پیش‌بینی شده است که همچون لایحه سال جاری در نظر گرفته شده است.

در لایحه بودجه ۱۴۰۳ پاداش پایان خدمت موضوع قانون پرداخت پاداش پایان خدمت و بخشی از هزینه‌های ضروری به کارکنان دولت مصوب ۱۳۷۵/۲/۲۶ و پاداش پایان خدمت کارکنان مشمول ماده (۱۰۷) قانون مدیریت خدمات کشوری با احتساب فوق العاده بند ۱۰ ماده ۶۸ قانون مذکور مقامات، روسا، مدیران و کارکنان کلی دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده ۱ قانون برنامه هفتم توسعه و همچنین وزارت اطلاعات، نیروهای مسلح و سازمان انرژی اتمی در ازای هر سال خدمت حداکثر تا ۳۰ سال و تا سقف ۵۲۰ میلیون تومان خواهد بود. اعمال این بند برای نیروی مسلح با رعایت تبصره ۳ ماده ۱۱۷ قانون مدیریت خدمات کشوری است.

همچنین به موجب لایحه پیشنهادی بودجه ۱۴۰۳ بنیاد شهید و امور ایثارگران، سازمان بهزیستی و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح مکلفند در سقف اعتبارات مصوب مربوط به جانبازان و آزادگان معسر غیر حالت اشتغال فاقد شغل و درآمد که بر اساس قوانین نیروهای مسلح مشمول دریافت حقوق وظیفه نیستند، افراد تحت تکفل قانونی جانبازان متوفی فاقد شغل و درآمد و رزمندگان معسر فاقد شغل و درآمد و معلولان شدید و خیلی شدید فاقد شغل و درآمد، کمک معیشت ماهانه که میزان آن در چارچوب آیین نامه اجرایی مصوب هیات وزیران تعیین می‌شود، پرداخت کنند.

به گزارش ایسنا، در اجرای ماده ۱۶ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت نیز امتیاز کمک هزینه عائله‌مندی و حق اولاد موضوع بند ۴ ماده ۶۸ قانون مدیریت خدمات کشوری شاغلین به ترتیب ۲۹۰۰ و ۱۷۸۰ و برای بازنشستگان به ترتیب ۲۸۵۰ و ۱۷۵۰ و معادل ریالی امتیاز مذکور مشمولان ماده ۱۶ قانون فوق الذکر تعیین می‌شود./ایسنا

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید