مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
5 فروردین 1403

سنتکام: حوثی‌ها روز شنبه به یک نفتکش چینی حمله کردند

ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده اعلام کرد حوثی‌های یمن در روز شنبه ۴ فروردین‌ماه به یک نفتکش متعلق به چین حمله کردند.به گزارش سنتکام این گروه  ابتدا بین ساعت ۲:۵۰ تا ۴:۳۰ بامداد روز شنبه با چهار موشک  به نفتکش چینی «هووانگ پو» در دریای سرخ حمله کردند که این موشکها به کشتی برخورد نکرد و دوباره در ساعت ۴:۲۵ دقیقه بعد از ظهر پنجمین موشک را به سمت نفتکش «هووانگ پو» شلیک کردند که این موشک به پیرامون کشتی برخورد کرد و آسیب مختصری به آن وارد کرد و کشتی بدون تلفات جانی به مسیر خود ادامه داد.

ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده اعلام کرد حوثی‌های یمن در روز شنبه ۴ فروردین‌ماه به یک نفتکش متعلق به چین حمله کردند.

به گزارش سنتکام این گروه  ابتدا بین ساعت ۲:۵۰ تا ۴:۳۰ بامداد روز شنبه با چهار موشک  به نفتکش چینی «هووانگ پو» در دریای سرخ حمله کردند که این موشکها به کشتی برخورد نکرد.

براساس این گزارش حوثی‌ها دوباره در ساعت ۴:۲۵ دقیقه بعد از ظهر پنجمین موشک را به سمت نفتکش «هووانگ پو» شلیک کردند که این موشک به پیرامون کشتی برخورد کرد و آسیب مختصری به آن وارد کرد و کشتی بدون تلفات جانی به مسیر خود ادامه داد.

این حمله  به کشتی چینی در حالی انجام می‌شود که این گروه پیشتر قول داده بود که به کشتی‌های متعلق به روسیه و چین حمل نکند.

خبرگزاری بلومبرگ روز پنجشنبه دوم اسفند به نقل از چند منبع آگاه گزارش داد که حوثی‌های یمن به چین و روسیه گفته‌اند که به کشتی‌های آنها در دریای سرخ و خلیج عدن حمله نمی‌کنند.

منابع مزبور که نخواستند هویت‌شان فاش شود، گفته‌اند که دیپلمات‌های روسیه‌ای و چینی در عمان با محمد عبدالسلام، از مقامات بلندپایه حوثی‌ها، دیدار کرده‌اند و در پی آن، «تفاهم» مزبور حاصل شده است.

بلومبرگ گفته بود که روسیه و چین در مقابل به حوثی‌ها وعده داده‌اند که در مجامع بین‌المللی از جمله شورای امنیت سازمان ملل متحد از این گروه حمایت سیاسی کنند./انتخاب

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید