مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
24 مرداد 1401

سوال رفیعی از سازمان محیط زیست درباره پرونده برومند نجفی

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مجلس یازدهم توجه بسیاری به موضوع محیط بانان دارد، گفت: رسیدگی به لایحه اصلاح قانون بکارگیری سلاح در دستور کار صحن مجلس قرار دارد که ان شاءالله با تصویب آن، موضوع به‌کار گیری سلاح از سوی محیط‌بانان برای همیشه حل و فصل می‌شود.

سمیه رفیعی گفت‌ درباره مطالبات از مجلس در خصوص حمایت از محیط‌بانان خاطرنشان کرد: یکی از نخستین مصوبات مجلس یازدهم قانون حمایت قضائی و بیمه‌ای از مأموران یگان حفاظت محیط زیست و جنگل‌بانی بود؛ این چیزی بود که سال‌ها در مجلس مطرح بوده و بسیاری از نمایندگان ادوار با ردیف شغلی «محیط‌بانی» آشنایی نداشتند اما در مجلس یازدهم به تصویب رسید.

وی با تاکید بر اینکه مجلس یازدهم توجه بسیاری به موضوع محیط بانان دارد، گفت: رسیدگی به لایحه اصلاح قانون بکارگیری سلاح در دستور کار صحن مجلس قرار دارد که ان شاءالله با تصویب آن، موضوع به‌کارگیری سلاح از سوی محیط‌بانان برای همیشه حل و فصل می‌شود.

سریعاً حقوق محیط‌بان مقتول برقرار شود

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس همچنین با ابراز تأسف نسبت به کشته شدن برومند نجفی محیط‌بان کرمانشاهی که روز شنبه پس از جلسه دادگاه رسیدگی مجدد به حکم اعدامش به دلیل قتل یک فرد مظنون به شکار توسط پدر مقتول به قتل رسید، اظهار کرد: این وظیفه دستگاه مربوطه یعنی سازمان حفاظت از محیط زیست است که باید از پرسنل و نیروهایش حمایت کند؛ سوال ما این است که بخش حقوقی سازمان محیط زیست چقدر در دادگاه‌های آقای نجفی شرکت کرده و توانسته‌اند که برای جلوگیری از محکومیت او ادله بیاورند؟ در این خصوص اخباری به دست ما رسیده است، که قابلیت بررسی دارد/ایسنا

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید