مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
11 مرداد 1401

سیلاب بیش از ۵۶ میلیارد ریال به کشاورزی قزوین آسیب زد

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: وقوع سیلاب در استان قزوین ۵۶ میلیارد و ۲۹۰ میلیون ریال به بخش‌های مختلف کشاورزی این استان خسارت و آسیب وارد کرده است.

حمیدرضا تبسمی با اعلام این خبر بیان کرد: بارندگی شدید و جاری شدن سیلاب در برخی از روستاها باعث خسارت به سردهنه روستاها شد و به بخش‌هایی از زیرساخت‌ها و واحدهای تولیدی کشاورزی این روستاها نیز آسیب وارد کرد.

وی اضافه کرد: روستاهای خسارت دیده شامل رجایی دشت، قسطین رود، هریان، کارندچال، کمال آباد، مزرعه پرندلات، حسن آباد، مزرعه خشکه رود، چرشدره، فانفین، حسین آباد، شهرستان علیا، شهرستان سفلی، تاجدره، بهرام آباد، سالارکیا، دهدوشاب، اربدیان، خسرود، لات، چنگالدشت، الندر، بازرگاه، گشنه رود، جیردوزان و چند روستای دیگر بوده است.

تبسمی به جاری شدن سیلاب در شهرستان آوج اشاره کرد و گفت: کارشناسان مدیریت جهاد کشاورزی آوج با سه تیم از تمامی روستاهای شهرستان بازدید به عمل آوردند و در اکثر موارد بارش باران به غیر از کند کردن روند برداشت گندم و تعطیل کردن کمباین‌ها مشکل خاصی ایجاد نکرده است.

این مسئول تصریح کرد: تنها در روستای توآباد بخش آبگرم تحت پوشش مرکز جهاد کشاورزی کلنجین بارش شدید منجر به جاری شدن سیلاب در معابر روستا شده است.

به گفته وی در جریان سیل به مزارع گندم برداشت نشده هم آسیب وارد شده که میزان خسارت و سطح تحت تاثیر پس از بازدید و بررسی‌های کارشناسی برآورد و اعلام خواهد شد.

بنا بر اعلام روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین، تبسمی عنوان کرد: پیگیری‌ها جهت بازتوانی و بازسازی مناطق آسیب دیده در جریان است./ایسنا

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید