مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
4 آبان 1401

صادرات محصولات دانش بنیان خوزستان به کشورهای هم‌جوار

رئیس پارک علم و فناوری خوزستان با اشاره به صادرات محصولات دانش بنیان شرکت‌های زیرنظر پارک خوزستان، گفت: صنایع و دستگاه‌ها نیازهای خود در حوزه فناوری و نوآوری را به پارک علم و فناوری اعلام کنند تا شرکت‌های دانش بنیان نیاز آن‌ها را مرتفع کنند.

دکتر محمد راضی‌جلالی اظهار کرد: در پارک علم و فناوری خوزستان برخی شرکت‌ها توانسته‌اند ارتباط خوبی با کشورهای هم‌جوار بگیرند. در این راستا با کشور عمان ارتباط گرفتیم و دستگاه EMI یا بازرسی الکترومغناطیسی را صادر کردیم؛ کار این دستگاه تشخیص ترک خوردگی  و نشتی لوله‌های نفت در زیر زمین است که بدون نیاز به حفاری می‌تواند نشتی‌های احتمالی را با دقت بسیار بالا شناسایی کند.

وی ادامه داد: این دستگاه در حال حاضر به عمان صادر می‌شود و در ادامه نیز با یکی دو کشور دیگر در حال رایزنی هستیم.

رئیس پارک علم و فناوری خوزستان بیان کرد: ماموریتی که امسال به همه سازمان‌ها و دستگاه‌ها ابلاغ شد، مسیر این نهادها را مشخص کرد. در این راستا نیز بسیاری از سازمان‌ها ارتباط خوبی با پارک علم و فناوری دارند اما متاسفانه تعدادی با وجود گذشت بیش از نیمی از سال هنوز فعالیت خاصی در ارتباط با فرمان سال انجام نداده‌اند که امیدواریم به عنوان دبیر ستاد اقتصاد دانش بنیان این‌ها را نیز فعال کنیم.

وی یادآور شد: این موضوع در جلسه ستاد اقتصاد دانش بنیان نیز با حضور استاندار، مطرح شد و امیدواریم با برنامه‌ریزی، آن تعداد از سازمان‌ها که در این حوزه فعال نیستند در نیمه باقی مانده سال فعال شوند. به این منظور لازم است صنایع و دستگاه‌ها نیازهای خود در حوزه فناوری و نوآوری را به پارک علم و فناوری اعلام کنند تا شرکت‌های دانش بنیان نیاز آن‌ها را مرتفع کنند./ایسنا

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید