مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
16 آذر 1401

صداوسیما: شبکه تلفن همراه کشور هک شد / انتشار پیام جعلی زلزله در تهران

صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت گزارش دادند که «در پی هک شبکه تلفن همراه پیامی مبنی بر هشدار زلزله به شهروندان مخابره شده است. این پیام جعلی است؛ از منازل خود خارج نشوید.»

خبرگزاری رسمی دولت نوشت «در پی هک شبکه تلفن همراه پیامی مبنی بر هشدار زلزله به شهروندان مخابره شده است. این پیام جعلی است؛ از منازل خود خارج نشوید.»

در پیام مذکور نوشته شده است «هشدار زلزله؛ آرام باشید و به پناهگاهی در اطراف بروید.»

شبکه خبر نیز خبر هکش دن شبکه تلفن همراه کشور و جعلی بودن پیام زلزله را زیرنویس کرد.

در همین حال، بایرام نژاد، رئیس مرکز لرزه نگاری کشور به شبکه خبر گفت: زلزله قابل پیش بینی نیست و هیچ هشداری درخصوص وقوع زلزله صادر نکرده ایم.

مدیریت بحران: پیام جعلی است

همچنین محمدحسن نامی، رئیس سازمان مدیریت بحران کشور در گفت‌وگو با ایسنا با جعلی دانستن این پیام گفت: «امکان پیش‌بینی زلزله وجود ندارد و چنین پیامی اساسا جعلی است و شهروندان نباید به آن توجه کنند.»
پیام ارسال شده برای برخی تلفن‌های همراه

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه شهروندان نباید نگران این پیام باشند، اظهارکرد:‌ «درخواست من از شهروندان این است که بابت دریافت این پیام دچار نگرانی و ترس نشده و خونسردی خود را حفظ کنند. تاکید می‌کنم که اساسا امکان اینکه بتوان زلزله را از چند ساعت قبل از وقوع پیش‌بینی کرد وجود ندارد واز این رو کاملا واضح است که این پیام جعلی است.»

 اطلاعیه مرکز لرزه‌نگاری کشور

مرکز لرزه‌نگاری کشور هم با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: نظر به اینکه بنا بر اطلاع واصله، امروز ۱۶ آذر ۱۴۰۱ پیامی تحت عنوان هشدار زلزله از طریق خطوط موبایلی برای برخی از مشترکین ارسال شده است، مرکز لرزه نگاری کشوری مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران ضمن تکذیب این پیام اعلام می‌نماید هیچگونه وضعیت غیرعادی در خصوص وقوع زمین لرزه در هیچ منطقه کشور تا لحظه درج این پیام مشاهده نشده است./انتخاب

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید