مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
11 مرداد 1401

طالبان حمله پهپاد آمریکا به افغانستان را محکوم کرد

سخنگوی طالبان در توییتی نوشت که یک حمله هوایی به «یک خانه مسکونی» در پایتخت اصابت کرد و این حمله توسط هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی انجام شده است.

رسانه ها اعلام کردند ، ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان در بیانیه‌ای نوشت که حمله روز ۳۱ ژوئیه علیه یک “خانه مسکونی در ناحیه شیرپور کابل انجام شد.»

او گفت: «ماهیت این حادثه در ابتدا روشن نبود. سازمان‌های امنیتی و اطلاعاتی امارت اسلامی درباره حادثه تحقیق کردند و دریافتند که حمله توسط هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی انجام شده است.»

مجاهد گفت که طالبان این حمله را به هر دلیلی که انجام شده باشد، محکوم می‌کند و آن را نقض آشکار اصول بین‌المللی و موافقتنامه دوحه توصیف کرد.

وی گفت : این اقدامات تکرار تجارب ناکام ۲۰ سال گذشته و برخلاف منافع ایالات متحده آمریکا، افغانستان و منطقه است. تکرار چنین اقداماتی به فرصت‌های موجود لطمه خواهد زد.»

واشنگتن پست گفت : صدای انفجار مهیبی ساعت ۶:۱۸ به وقت محلی صبح روز یکشنبه در پایتخت افغانستان شنیده شده است.

خبرگزاری رویترز به نقل از دو مقام آمریکایی گزارش داد مسئول حمله پهپادی روز یکشنبه به کابل سازمان سیا بوده است.

رویترز گفت که دیروز، ایالات متحده یک عملیات موفقیت آمیز را علیه “هدف مهم القاعده” در افغانستان انجام داده است.

چند ساعت پیش نیز خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد این هدف مهم القاعده، ایمن الظواهری، رهبر القاعده بوده است که آمریکا از سال ها پیش در تعقیبش بوده است. این حمله با یک هواپیمای بدون سرنشین انجام شده است.

پیش از این گزارش شده بود که ظواهری در روستاهای جنوب شرقی افغانستان زندگی می کند.

قرار است جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا، عصر دوشنبه ساعت ۱۹:۳۰ به وقت آمریکا در مورد آنچه کاخ سفید آن را «عملیات موفق ضد تروریسم» توصیف می کند، سخنانی ایراد کند./ایرنا

 

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید