مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
27 دی 1399

آتش صاعقه برجان معلمان مدارسِ کانکسی

در پی آتش‌سوزی یک مدرسه کانکسی در سردشت دزفول و مصدومیت ۶ نفر از معلمین و دانش آموزان منطقه وزیر آموزش و پرورش مدیرکل این سازمان در خوزستان را مامور پیگیری کرد و گروه‌های جهادی اقدام به ساخت مدرسه در این منطقه نمودند.

به گزارش تی بین به نقل از خبرگزاری فارس، شامگاه دوشنبه ۲۹ بهمن‌ماه بود که براثر اصابت صاعقه به کانکس معلمان در منطقه کنگلستان سردشت دزفول، آتش‌سوزی رخ داد که باعث مصدومیت سه تن از معلمان مستقر در کانکس و سه فرد دیگر از اهالی که برای کمک و نجات معلمان آمده بودند، شد.

پس از پیگیری‌های خبرنگار فارس مطلع شدیم که مصدومین به بیمارستان سوانح سوختگی اهواز منتقل شدند و یکی از معلمین با قریب به ۸۰ درصد سوختگی در وضعیتی وخیم به سر می‌برد اما وضعیت عمومی دیگر مصدومان با درصد سوختگی کمتر مساعد و رضایت‌بخش اعلام گردید.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان نماینده ویژه وزیر برای پیگیری است 
محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش نیز که شامگاه چهارشنبه با هدف افتتاح پروژه‌های آموزشی وارد خوزستان شده بود در حاشیه یکی از جلسات خود به موضوع مصدومیت معلمان دزفول پرداخت و اظهار کرد: این حادثه با قید فوریت مورد بررسی دقیق و کارشناسی قرار بگیرد و تمام تلاش ما این است که امکانات لازم پزشکی و درمانی برای این عزیزان فراهم شود.

وی با بیان اینکه مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان نماینده ویژه وزیر در کارگروه درمان فرهنگیان آسیب دیده سردشت دزفول است،گفت: تمامی هزینه‌های درمانی و پزشکی آسیب دیدگان این حادثه به صورت رایگان انجام شود.

یکی از معلمان به اصفهان منتقل شد 
کورش مودت مدیرکل آموزش‌وپرورش خوزستان نیز در این‌باره گفت: معلمان حادثه‌دیده سرباز معلم بودند و علت آتش‌سوزی کانکس‌، وقوع صاعقه بوده است.

وی افزود: یکی از معلمان با هویت حسین رضایی میرقائد به دلیل سوختگی شدید 80 درصدی به بیمارستان اصفهان منتقل شده است.

مودت اظهار کرد: دو‌ معلم دیگر دچار سوختگی بالای ۵۰ درصد و سه نوجوان حاضر در محل دچار سوختگی زیر ۵۰ درصد شده‌اند و در بیمارستان اهواز بستری‌اند.

درس خواندن در کانکس تدبیر کیست؟
اما تداخل این ماجرا با سفر وزیر آموزش‌وپرورش به خوزستان نیز واکنش‌هایی در فضای مجازی به دنبال داشت و برخی از کاربران که عمدتاً اهل شهرستان دزفول بودند نسبت به عدم ملاقات حاجی میرزایی با معلمان حادثه آتش‌سوزی واکنش نشان دادند، تا جایی‌که یکی از کاربران در صفحه اجتماعی خود نوشت: آقای وزیر درس خواندن دانش‌آموزان روستایی در کانکس به جای مدرسه نتیجه بی تدبیری کیست؟
آقای وزیر ای کاش به ملاقات معلمان سوخته از صاعقه می‌رفتید تا شاید مظلومیت و محرومیت مناطق دزفول را کمی درک می‌کردید. بی‌توجهی شما بیشتر از درد ناشی از سوختن صاعقه برای سه معلم فداکار دزفول است.

یکی دیگر از کاربران نوشته است با انتقاد از وزیر آموزش و پرورش نوشته است که: با وجود این که وزیر آموزش و پرورش و وزیر نفت تا دیروز در اهواز حضور داشتند اما عیادتی از معلمین و سایر افراد حادثه دیده نداشتند که این موجب تاسف است.

ساخت مدرسه توسط گروه‌های جهادی 
همچنین خیرین و گروه‌های جهادی همیشه حاضر در صحنه به خط شدند و برای ساخت مدرسه و جمع‌آوری مدارس کانکسی اقدام کردند چراکه با یک حساب سرانگشتی ساخت یک مدرسه یک یا دو کلاسه برای این مناطق که عمدتاً شمار دانش آموزانشان محدود است خیلی بیشتر از هزینه کانکس نمی‌شود.

حجت الاسلام منصوری مسوول گروه جهادی حافظان وحی با اشاره به حادثه دردناک آتش سوزی یک مدرسه کانکسی در منطقه سردشت گفت: این حادثه برای ما که با مردم این منطقه ارتباط نزدیکی داریم، بسیار دلخراش و دردناک بود و به همین خاطر امروز به اهواز رفتیم و از معلمان و افراد آسیب دیده عیادتی داشتیم.

وی در ادامه با تشریح وضعیت ساختمان مدارس سردشت گفت: در حال حاضر ۱۲ مدرسه‌ی کانکسی در سردشت دزفول وجود دارد که چهار مدرسه نصفه و نیمه تبدیل به مدارس آجری شده اند و هشت مدرسه به صورت کانکسی باقی مانده است که این گروه با تمام توان ساخت هشت مدرسه در منطقه سردشت را بر عهده می‌گیرد و در آینده شاهد جایگزینی مدارس کانکسی با مدارس ساخته شده خواهیم بود.

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید