مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
3 مرداد 1402

فاجعه در قلب پایتخت؛ همراهان بیماران بستری در پست‌آی‌سی‌یو خودشان پنکه آوردند

در حالی که این روزها تهرانی‌ها دمای نزدیک به ۴۰ درجه را تجربه می‌کنند، بیماران بستری در بخش پست آی‌سی‌یوی بیمارستان رسول اکرم از حداقل امکانات سرمایشی در یکی از بزرگ‌ترین بیمارستان‌های پایتخت محروم هستند. اگر در مرکز تهران شاهد چنین اتفاقی هستیم، پس در شهرهای دور از مرکز و کم‌برخوردارتر چه مشکلاتی دامنگیر بیماران است؟
خبرآنلاین: شاید باورکردنی نباشد اما یکی از بزرگترین بیمارستان‌های شهر تهران در این هوای گرم هیچ وسیله سرمایشی‌ای ندارد.در حالی که این روزها تهرانی‌ها دمای نزدیک به ۴۰ درجه را تجربه می‌کنند، بیماران بستری در بخش پست آی‌سی‌یوی بیمارستان رسول اکرم از حداقل امکانات سرمایشی در یکی از بزرگ‌ترین بیمارستان‌های پایتخت محروم هستند.

براساس گزارش و تصویری که همراهان بیماران در اختیار خبرآنلاین قرار داده‌اند، با وجود شدت گرما و فضای سخت و سنگین بیمارستان این بخش هیچ وسیله‌ای برای تهویه و مطبوع کردن هوا ندارد تا جایی که همراهان بیماران مجبور شده‌اند از منازل‌شان پنکه بیاورند.

هرچند که بیمارستان‌های دولتی با حداقل هزینه به بیماران دارای بیمه خدمات ارائه می‌دهند اما این نکته حائز اهمیت است که سیستم سرمایشی در این هوای گرم، آن هم در فضای بیمارستانی بسیار ضروری است. و سوال مهم اینکه وزارت بهداشت از چنین محرومیتی خبر دارد؟ اگر در مرکز تهران شاهد چنین اتفاقی هستیم، پس در شهرهای دور از مرکز و کم‌برخوردارتر چه مشکلاتی دامنگیر بیماران است؟/انتخاب

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید