مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
3 مهر 1401

فرماندار اشنویه: همه امور در شهرستان طبق روال عادی در حال انجام است

ایرنا: فرماندار اشنویه گفت: برگزاری ۲۲۵ برنامه در حوزه‌های عمرانی، خدماتی، مسابقات ورزشی و هنری و برنامه‌های فرهنگی ویژه هفته دفاع مقدس در این شهرستان برنامه‌ریزی شده است.

سیدعلی ترابی با تبریک فرا رسیدن هفته دفاع مقدس افزود: این برنامه‌ها با مشارکت و همراهی اقشار مختلف مردم برگزار می‌شود.

وی همچنین با تبریک فرا رسیدن سال تحصیلی جدید و آغاز فصل علم و تربیت اظهار کرد: امروز در مراسمی زنگ مهر در مدارس این شهرستان نواخته شد و دانش‌آموزان با شادی و شور پس از بیش از دو سال آموزش غیر حضوری، از امروز دوره جدید آموزش را در کلاس درس آغاز کردند.

ترابی با اشاره به فرا رسیدن فصل برداشت سیب از باغات این شهرستان ادامه داد: سیب از جمله محصولات باغی مهم اشنویه است و بخشی از این محصول به خارج از کشور صادر می‌شود.

وی با بیان اینکه سیب اشنویه در میان کشورهای حوزه خلیج فارس، عراق، پاکستان و هندوستان، اقلیم کردستان و روسیه خریداران زیادی دارد، گفت: بخش مهمی از این محصول تولیدی در سال جاری نیز همچون گذشته به این کشورها صادر خواهد شد.

وی از همراهی و مشارکت مردم در اجرای برنامه‌های هفته دفاع مقدس و بازگشایی مدارس خبر داد و یادآور شد: آمادگی کامل برای حضور گردشگران به منظور بازدید از باغات سیب و برداشت این محصول در شهرستان وجود دارد.

ترابی تاکید کرد: این شهرستان به پایتخت گیلاس مشهور است و در زمان برداشت این محصول گردشگران زیادی به اشنویه سفر می‌کنند که از همه ظرفیت‌ها استفاده خواهیم کرد تا در فصل برداشت سیب هم پذیرای گردشگران و مهمانان باشیم اقدامی که موجب رونق گردشگری و معرفی سیب اشنویه به اقصی نقاط کشور خواهد شد.

فرماندار اشنویه افزود: همه امور در شهرستان طبق روال عادی در حال انجام است و امروز هم زنگ آغاز سال تحصیلی در مدرسه پروین اعتصامی با حضور دانش‌آموزان و اولیای مدارس و مسوولان نواخته شد.

به گفته وی، برای آسفالت محوطه این مدرسه و زیباسازی آن بیش از ده میلیارد ریال هزینه شد تا دانش‌آموزان در محیطی شاد و مناسب به تحصیل علم و دانش مشغول شوند.

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید