مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
25 بهمن 1402

قطع گاز ادارات و صنایع لرستان و خراسان شمالی / گازرسانی به صنایع بزرگ اصفهان محدود شد / گاز ادارات زنجان قطع و مصرف صنایع محدود شد

به دنبال انفجار در خط لوله گاز سراسری در بروجن چهارمحال و بختیاری که به کفته مسئولان، بر اثر یک خرابکاری رخ داده، گاز صنایع و ادارات چند استان قطع شده است.

سعید عقلی، مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران گفت: حوالی ساعت یک بامداد امروز در اثر قدامات خرابکارانه، انفجاری در خط لوله گاز سراسری اتفاق افتاد. عقلی در ادامه گفت: در حال حاضر آتش سوزی خط مهار و عملیات بازسازی خط لوله آغاز شده است و امیدواریم که در سریعترین زمان ممکن خط لوله تعمیر شده و به سرویس باز گردد.

او گفت: خوشبختانه در اثر این انفجار به کسی آسیبی نرسیده است و همکاران شرکت ملی گاز در حال مدیریت موضوع و تعمیر خط لوله و بازگرداندن خط لوله به مدار سرویس هستند. 

او همچنین گفت: آتش‌سوزی مهار شده و عملیات بازسازی خط لوله و بازگرداندن آن به سرویس در سریعترین زمان ممکن در دستور کار است، همچنین برای روستا‌های اطراف خط لوله که دچار قطعی گاز شده‌اند سوخت جایگزین و LPG به حد کافی تامین شده است لذا مردم نگرانی از بابت قطع گاز نداشته باشند.

 فتاح کرمی، فرماندار بروجن هم درباره انفجار در خط سراسری انتقال گاز گفت: این خط لوله گاز که جزء خطوط سراسری گاز کشور است، در منطقه گردنه حلوایی دچار حریق و انفجار شد و در محدوده گردنه حلوایی شهرستان بروجن موجب رعب و وحشت مردم شهر‌های بروجن، بلداجی و گندمان شد، به طوری که مردم منازل مسکونی خود را ترک کردند و به خیابان‌ها آمدند. 

علاوه بر این، امروز صبح نیز دومین حادثه گازی رخ داد  و خطوط انتقال گاز در اطراف منطقه خرم‌بید در استان فارس منفجر شد.  اسماعیل قزلسفلی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس از انفجار در خطوط انتقال گاز در اطراف منطقه خرم‌بید این استان خبر داد و گفت: بررسیها حاکی از آن است که این حادثه یک خرابکاری بوده است./انتخاب

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید