مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
22 شهریور 1402

لاوروف: دیگر هرگز اجازه تحریم کره شمالی را نمی‌دهیم

وزیر خارجه روسیه تأکید کرد که این کشور دیگر هرگز اجازه تحریم‌های بیشتر علیه کره شمالی را نخواهد داد.

به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه گفت: تحریم‌های بین‌المللی قبلی علیه کره شمالی در یک فضای ژئوپلیتیک کاملا متفاوت با وضعیت کنونی اعمال شد. در آن دوره مشکلاتی درباره آغاز مذاکره و گفتگوهای جدی در شورای امنیت وجود داشت اما بعد از تصویب قطعنامه اخیر (در سال ۲۰۱۷) ما با جدیت گفتیم که هرگز اجازه تحریم‌های بیشتر علیه کره شمالی را نمی‌دهیم. شرکای چینی ما نیز همین موضع را اتخاذ کردند.

وی گفت: کشورهای غربی وعده داده بودند که همزمان با اعمال تحریم‌ها روند سیاسی و مسائل انسانی در کره شمالی نیز حل شود اما مشخص شد که این ضمانت‌ها و وعده‌ها دروغ هستند. این شانه خالی کردن از زیر بار عمل به وعده‌ها منجر به شکست تلاش‌های آنها برای صدور یک قطعنامه در شورای امنیت علیه کره شمالی می‌شود. آمریکا می ۲۰۲۲ تمایل داشت یک قطعنامه دوره‌ای در شورای امنیت درباره تحریم‌ها علیه کره شمالی تصویب شود اما روسیه اجازه تصویب آن را نداد.

لاوروف تأکید کرد: ما با دوستان چینی خود برای تهیه یک پیش‌نویس قطعنامه درباره حل مسائل انسانی و ازسرگیری روند سیاسی به عنوان بخشی از مأموریت‌های تقویت امنیت در شمال شرق آسیا تلاش کردیم اما آمریکا به جای این مسئله با کمک ژاپن، کره جنوبی و هم‌پیمانان دیگرش برای انتقال بخشی از نیروهای استراتژیک خود به کره جنوبی تلاش می‌کنند و از احتمال استقرار سلاح هسته‌ای آمریکا در این منطقه صحبت می‌شود./ایسنا

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید