مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
16 آذر 1402

لایحه ممنوعیت اهانت به قرآن کریم در پارلمان دانمارک تصویب شد

لایحه ممنوعیت اهانت به قرآن کریم

پارلمان دانمارک لایحه‌ای را تصویب کرد که بر اساس آن، سوزاندن قرآن کریم در مکان‌های عمومی، ممنوع خواهد شد. پس از اعتراضات گسترده مسلمانان به هتک‌حرمت قرآن کریم در کشورهای اروپایی، پارلمان دانمارک امروز (پنجشنبه) لایحه‌ای را تصویب کرد که طبق آن سوزاندن نسخه‌های قرآن کریم در مکان‌های عمومی ممنوع اعلام می‌شود. دولت دانمارک اعلام کرده طبق این قانون، افراد خاطی با جریمه نقدی و یا مجازات حبس تا ۲ سال روبرو خواهند بود.

طبق گزارش رویترز، طی سال اخیر میلادی، مواردی از هتک حرمت به قرآن کریم در سوئد، دانمارک و هلند گزارش و با واکنش مردم و دولت‌های کشورهای اسلامی مواجه شد. برخی کشورها سفیران دانمارک و سوئد را برای اعتراض به این اقدامات احضار کردند. رهبران مسلمان جهان نیز طی سخنرانی‌های خود در مجمع عمومی سازمان ملل هتک حرمت قرآن کریم در غرب را که برخی به غلط «آزادی بیان» می‌پندارند، تحت عنوان اقدامی «تبعیض‌آمیز» محکوم کردند./ایسنا

تلویزیون اینترنتی تی بین آخرین اخبار روز استان خوزستان را در حوزه ی سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی برای شما عزیزان ارائه میدهد. برای دیدن خبرهای مهم استان خوزستان بر روی لینک کلیک کنید.

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید