مس رفسنجان در هفته رقابت‌های لیگر برتر از ساعت ۱۷:۴۵ دقیقه ۱۵ مهر باید در رفسنجان از آبی‌پوشان پایتخت میزبانی کند اما امروز (پنجشنبه) تصویری از فروریختن قنات در ورزشگاه تازه تاسیس شهدای مس رفسنجان منتشر شد که ابهام بزرگی درباره وضعیت این ورزشگاه ایجاد کرد.

ماجرا از این قرار است که چندی پیش مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در سفر خود به شهر سرچشمه و بازدید از مجتمع مس سرچشمه به خبرنگاران اعلام کرد که ورزشگاه شماره یک شهدای مس رفسنجان در دهه فجر امسال افتتاح خواهد شد. بدین‌ترتیب، خرمی‌شاد تمام حدس‌وگمان‌هایی که پیش از این درباره افتتاح رسمی این ورزشگاه همزمان با بازی مس و استقلال در رسانه‌ها منتشر شده بود را رد کرد.

با این حال چند روز قبل و در جلسه‌ای که با حضور مسئولان شهرستان برای هماهنگی دیدار با استقلال برگزار شد، فرماندار رفسنجان به عنوان رئیس شورای تأمین شهرستان موافقت مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران را برای برگزاری دیدار مس و استقلال در ورزشگاه شماره یک جلب کرد.

اما در این بین چند مساله مطرح است؛

اول اینکه ورزشگاه جدید شهر رفسنجان به مراحل پایانی احداث خود رسیده اما هنوز برای تحویل به باشگاه مس از سوی مدیران شرکت مس ایران تعیین تکلیف نشده و حتی هزینه‌های لازم برای تعمیر و نگهداری ورزشگاه هم به باشگاه مس رفسنجان اختصاص پیدا نکرده است.

از سوی دیگر هنوز سازمان لیگ فوتبال به صورت رسمی و مکتوب، ورزشگاه جدید رفسنجان را برای میزبانی از مسابقات لیگ برتر تایید نکرده و سازمان لیگ هنوز این ورزشگاه را مورد بازبینی قرار نداده است. بی‌شک مسئولان برگزاری مسابقات چنین اجازه‌ای را به مس رفسنجان نمی‌دهند که در شرایط کنونی از استقلال در چنین ورزشگاهی میزبانی کند.

نکته دیگر اینکه ورزشگاه جدید شهر رفسنجان در بخش‌های