مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
1 آبان 1401

محمدصادق فیروزپور قهرمان کشتی آزاد امیدهای جهان شد

نماینده وزن ۷۴ کیلوگرم ایران به مدال طلای رقابت های زیر ۲۳ سال قهرمانی جهان رسید.

به گزارش خبرنگار اعزامی از اسپانیا، در ادامه رقابت های ۵ وزن دوم کشتی آزاد زیر ۲۳ سال قهرمانی جهان در اسپانیا، محمدصادق فیروزپور نماینده وزن ۷۴ کیلوگرم در دیدار فینال برابر حاجی مراد گادژیف از آذربایجان به روی تشک رفت و در پایان با ارائه نمایشی بسیار خوب با نتیجه ۵ بر ۲ به برتری رسید و دومین مدال طلای ایران در این رقابت ها را بر گردن آویخت.

فیروزپور پیش از این در دور مقدماتی این وزن که روز گذشته شنبه برگزار شد، در دور نخست با نتیجه ۱۰ بر صفر آتامیرات چارلیف از ترکمنستان را مغلوب کرد. وی در دور دوم با نتیجه ۶ بر ۴ عصمت جیتفجی از ترکیه را شکست داد و در سومین مبارزه مقابل وادیم کوریلنکو از اوکراین با نتیجه ۴ بر صفر به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد. وی در این مرحله نیز برابر تموری برواشویلی از گرجستان به میدان رفت اما حریف گرجستانی به دلیل مصدومیت به روی تشک نیامد تا فیروزپور با کسب پیروزی راهی فینال شود.

در ادامه رقابت های روز پایانی کشتی آزاد زیر ۲۳ سال قهرمانی جهان در اسپانیا، امیرحسین فیروز پور در ۹۲ و امیررضا معصومی در وزن ۱۲۵ کیلوگرم تا دقایقی دیگر برای کسب مدال طلا به مصاف رقبایشان می روند.

آزادکاران ایران در ۵ وزن نخست صاحب یک مدال طلا توسط امیرعلی آذرپیرا در ۹۷ کیلوگرم و یک مدال نقره توسط امیرمحمد یزدانی در وزن ۷۰ کیلوگرم شدند./ایسنا

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید