مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
2 مهر 1400

مرزهای زمینی در ایام اربعین کاملاً بسته است/ به مرزها مراجعه نکنید

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی اعلام کرد: مرزهای زمینی بین ایران و عراق کاملاً بسته است و امسال عزاداران حسینی در ایام اربعین به مرزها مراجعه نکنند.

به گزارش تی بین به نقل از رادیو اربعین، سردار گودرزی فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی تاکید کرد: مرزهای زمینی کاملا بسته هستند و زائران اربعین به هیچ عنوان به مرزهای زمینی مراجعه نکنند.

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی افزود: بنابر اعلام مسئولان کشور عراق و باتوجه به فراگیری بیماری کرونا، مرزهای زمینی پذیرای زائران حسینی نخواهند بود و در این راستا هیچ برنامه‌ای برای پذیرش زائران و خدمت‌رسانی به آنها وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه دو کشور جمهوری اسلامی ایران و عراق دوست و برادر هستند و همکاری دو کشور همواره در چارچوب قوانین بوده است، گفت: با توجه به رایزنی‌هایی انجام شده با کشور عراق و شرایط بیماری کرونا، گشایش مرز‌های زمینی برای اربعین امسال تا این لحظه امکان پذیر نخواهد بود ولی مسئولین ذی ربط همچنان در حال رایزنی هستند.

گودرزی اظهار داشت: تمامی مرزبانان و خادمان مردم عزیزمان در مرزها نیز از این موضوع ناراحت هستند، چرا که ما به حضور میلیونی زائران در این ایام عادت کرده بودیم و امیدوارم هرچه زودتر این بیماری ازبین رود تا دوباره شاهد حضور عاشقان اهل بیت(ع) در مرزهای کشور خود باشیم.

وی در پایان از مردم خواست تا تحت هیچ شرایطی به مرزهای زمینی مراجعه نکنند.

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید