مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
29 تیر 1402

مرگ نوزاد سه ماهه در اهواز به دلیل خرابی آمبولانس

آمبولانس میانه راه بنزین تمام کرد

سخنگوی اورژانس ۱۱۵ خوزستان به دنبال انتشار خبری در فضای مجازی مبنی بر فوت نوزاد سه ماهه در اهواز توضیحاتی را ارائه داد.عارف شرهانی چهارشنبه در گفت و گو بیان کرد: یک نوزاد سه ماهه در بیمارستان گلستان اهواز به دلیل مشکل قلبی تحت عمل جراحی قرار می‌گیرد و بعد از عمل، برای ادامه درمان به بیمارستان مبدا (ابوذر) بازمی‌گردد.

وی افزود: بر این اساس یک آمبولانس از سیستم بین بیمارستانی ساعت ۱۱:۰۲ دقیقه روز سه شنبه بیمار را از بیمارستان گلستان تحویل گرفته و عازم ماموریت می‌شود اما در طول مسیر با نقص فنی مواجه شده که بر اساس شنیده ‌ها احتمالا نقص در پمپ بنزین و یا به علت تمام شدن بنزین بوده است.شرهانی ادامه داد: آمبولانس کمکی بیمار را در ساعت ۱۱:۴۴ دقیقه به بیمارستان ابوذر انتقال می‌دهد و نوزاد در ساعت ۱۴:۳۰ دقیقه فوت می‌کند.

سخنگوی اورژانس ۱۱۵ خوزستان توضیح داد: سیستم آمبولانس بین بیمارستانی برای یک سری ماموریت‌های انتقال بیمار از یک بیمارستان به بیمارستان دیگر است و بر اساس توافق بین سیستم درمانی و اورژانس اهواز قرار شد یک تعداد آمبولانس خارج از سیستم اورژانس ۱۱۵ برای این منظور اختصاص یابد.

وی اظهار کرد: راننده‌های تعیین شده برای این آمبولانس‌ها خارج از سیستم راننده‌های اورژانس ۱۱۵ هستند و یک نفر نیروی درمانی(همراه طبی) این آمبولانس‌ها را همراهی می کند که از طرف بیمارستان ها تامین می‌شود.

شرهانی اضافه کرد: نظارت بر عملکرد این بیمارستان‌ها به عهده اورژانس اهواز است که البته این سیستم کاملا مجزا از سیستم اورژانس ۱۱۵ و خدمات ارائه شده به شهروندان است.

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید