مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
19 بهمن 1402

موافقت دادگاه سوئد با اخراج فرد توهین‌کننده به قرآن کریم

دادگاه مهاجرت سوئد تایید کرد، یک مرد عراقی‌الاصل که سال گذشته در انظار عمومی اقدام به اهانت به قرآن کریم کرد، باید از این کشور اخراج شود.

مقام های مهاجرتی سوئد از تمدید مجوز اقامت «سلوان مومیکا» عراقی‌الاصل در اکتبر ۲۰۲۳ امتناع کردند اما دستور اخراج او به دلایل امنیتی به تاخیر افتاده بود.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، این حکم پس از آن صار شد که مشخص شده این فرد اطلاعاتی نادرست درباره درخواست مهاجرتی‌اش ارائه کرده بود. با این حال دادگاه سوئد گفته است «اخراج این فرد به عراق امکان اجرای فوری ندارد، چون او با خطر پیگرد در زادگاهش مواجه است.»

فرد هتاک به حکم اخراج خود اعتراض داشت، اما درخواست استیناف او از سوی قضات رد شد. قطعیت حکم او پس از آن مشخص شد که کاشف به عمل آمد او اطلاعات نادرستی را در فرم پناهندگی خود آورده بود. مقام‌های مهاجرتی سوئد نوامبر گذشته تصمیم گرفتند که اقامت این فرد را تمدید نکنند. فرد هتاک هم گفته بود که قصد ندارد از سوئد برود.

سلوان مومیکا مهاجر عراقی‌ الاصل ساکن استکهلم ۲۸ ژوئن گذشته با حمایت پلیس سوئد اقدام به قرآن‌سوزی کرد که در پی آن، این هتک حرمت به قرآن چند بار دیگر هم در این کشور تکرار شد که موجی از اعتراضات را در سراسر جهان برانگیخت.

بسیاری از کشورها به نشانه اعتراض، دیپلمات‌های سوئدی را احضار و مراتب اعتراض خود را به آنها اعلام کردند./ایسنا

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید