مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
29 مرداد 1402

نوروزی: در لایحه عفاف و حجاب اجباری شدن چادر در دانشگاه‌ها یا کاشت ناخن مطرح نشده است

یک عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی طرح موضوعاتی نظیر ممنوعیت کاشت ناخن و لاک زدن و همچنین اجباری شدن پوشش چادر در دانشگاه‌ها در لایحه عفاف و حجاب را رد کرد.

حسن نوروزی عضو کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی در حاشیه جلسه روز یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۴۰۲ صحن مجلس در جمع خبرنگاران درباره برخی ابهامات مطرح شده در فضای مجازی نسبت به جزئیات لایحه عفاف و حجاب و اجباری شدن چادر در دانشگاه‌ها و ممنوعیت کاشت ناخن و لاک زدن ناخن گفت: این موضوع اصلاً مطرح نبوده و اینها آنارشیسم رسانه‌ای است؛ معلوم است که چادر دیگر هیچ گاه چادر اجباری نیست.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا در لایحه جدید عفاف و حجاب برخورد با ناهنجاری های اجتماعی مثل گذشته به وسیله گشت‌های امنیت اخلاقی صورت خواهد گرفت یا خیر؟ تصریح کرد: برخورد با ناهنجاری به سبک گذشته  که در آن گشت ارشاد اقدام به بازداشت متخلفان می‌کرد، نخواهد بود.

این عضو کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در قانون جدید افرادی که اقدام به برهنگی یا ولنگاری می‌کنند، در مرحله اول از طریق پیامک به آنها اخطار داده می‌شود. البته با افرادی که به صورت سازمان‌یافته دست به ولنگاری و مقابله با حرکات نظام اسلامی بزنند، برخورد قطعی صورت خواهد گرفت./ایسنا

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید