مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
16 مهر 1402

«هتل» و «بچه زرنگ» بیشتر از ۲۶ میلیارد فروختند

به گزارش خبرنگار سینمایی همان‌گونه که انتظار می‌رفت، کمدی هتل موفق شد تا با جذب ۳۷۰ هزار مخاطب، فروش خود را به مرز ۲۰ میلیارد تومان برساند. هتل با این راندمان، موفق شد تا پس از بیش از ۶ ماه، فسیل را از صدر جدول فروش به زیر کشیده و به‌عنوان پرفروش‌ترین و پرمخاطب‌ترین فیلم این روزهای سینمای کشور مطرح شود. البته که این روال برای هفته‌های آینده نیز ادامه دارد و باید فروش‌ بالای ۱۰۰ میلیاردی را برای این فیلم محتمل دانست.

انیمیشن بچه زرنگ اما کار بزرگ‌تری را به انجام رساند و بدون هیچ ادعایی موفق شد تا در ماراتن کمدی‌ها، به دومین فیلم پرفروش این روزهای کشور تبدیل شود. بچه زرنگ موفق شد تا با بیش از ۱۴۰ هزار مخاطب، فروشی ۶ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومانی را تجربه کند که این میزان فروش در ۱۱ روز نخست اکران یک انیمیشن، اتفاقی قابل‌تمجید به حساب می‌آید. این فیلم نیز از آن دسته آثاری است که در ادامه، فروش چشم‌گیری را تجربه خواهد کرد.

سومین فیلم پرفروش این روزهای سینمای کشور، کمدی فسیل است که توانسته طی ۱۱ روز اخیر، جایگاه سومی خود را تثبیت نماید. این کمدی هم‌اکنون ۶ میلیون و ۱۸۳ هزار نفر را به سینماها کشانده و گیشه خود را از ۲۶۷ میلیارد تومان عبور داده است. البته که فسیل طی روزهای اخیر، بسیاری از سالن‌های خود را در اختیار فیلم‌های جدید قرار داده است اما با این حال به احتمال فراوان، فروش کجدارومریز این فیلم تا پایان سال در برخی سینماهای کشور ادامه دارد تا این فیلم بتواند در ادامه رکوردشکنی‌های خود، قله‌های بالاتری از مخاطب و گیشه را فتح کند.

کمدی، انیمیشن و سینمای کودک در میان ۵ فیلم پراقبال این روزها سهمیه دارند و این می‌تواند نوید بسیار خوبی برای پویایی سینمای کشور باشدشهر هرت شاید کمدی بدشانس بود که به موازات فسیل به روی پرده رفت. این کمدی هم‌اکنون چهارمین فیلم پرمخاطب سینماهاست که حدود ۱ میلیون و ۶۰۰ هزار مخاطب جذب کرده و توانسته گیشه خود را به ۶۸ میلیارد تومان نزدیک کند. فیلمی که شاید اگر در تابستان به روی پرده نمی‌رفت و اکرانش با فسیل هم‌زمان نمی‌شد، می‌توانست به فروش بالاتری نیز دست پیدا کند. گرچه این فیلم، همچنان به روی پرده است و می‌تواند به فروش بالاتری نیز دست یابد.

نارگیل ۲ نیز پنجمین فیلم پراقبال این روزهای کشور است. این فیلم موزیکال و عروسکی موفق شده تا امروز، ۳۰۴ هزار مخاطب داشته باشد و بیش از ۱۲ میلیارد تومان هم بفروشد. گرچه میزان انتظار از این فیلم، بالاتر از این میزان بوده که البته هنوز سینماهای بسیاری، این فیلم را بر روی پرده دارند و قطعا گیشه این فیلم طی روزها و هفته‌ها آینده با رشد بیشتری همراه خواهد شد.

گیج‌گاه که اکران خود را از چهارشنبه هفته گذشته آغاز کرده نیز در این مدت، عملکرد چندان خوبی نداشته به‌طوری‌که با ۱۱ هزار مخاطب، توانسته ۵۴۰ میلیون تومان فروش داشته باشد./ایرنا

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید