مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
21 اسفند 1402

هدر رفت دو میلیارد مترمکعب آب به دریا در بارش‌های اخیر جنوب سیستان وبلوچستان

رییس کمیسیون کشاورزی، آب ومنابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: نزدیک به ۲میلیارد متر مکعب آب در بارش‌های اخیر جنوب استان سیستان وبلوچستان به دریا سرازیر شد.

عسکری رییس کمیسیون کشاورزی، آب ومنابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، شامگاه یکشنبه در جلسه ستاد بحران جنوب سیستان وبلوچستان افزود: پیرو بارندگی‌های اخیر و خسارت‌های سنگین نزدیک به ۲میلیارد متر مکعب آب را در منطقه‌ای که کمبود آب آشامیدنی وکشاورزی دارد از دست دادیم که این امر نیاز به برنامه‌های کوتاه مدت و بلند مدت دارد.

وی گفت: با اجرای طرح آبخیزداری به صورت چاه نیمه‌ها حداقل در ۱۵منطقه جنوب این استان باعث جلوگیری از فرسایش خاک و هدر رفت مدیریت آب خواهد شد.

استاندار سیستان و بلوچستان نیز گفت: همه امکانات باید در جهت مدیریت سیلاب و ذخیره سازی آب های سطحی بکارگیری شود.

محمد کرمی افزود: باید خداوند متعال را برای بارش رحمت الهی در استان شکرگزار باشیم و همه ظرفیت‌های خود را در جهت مدیریت سیلاب و ذخیره سازی آب های سطحی به کار بگیریم‌.

وی اظهار کرد: از ابتدای وقوع سیلاب به مدیران دستگاه‌های اجرایی تاکید کردیم که هیچ گونه آمار غلط یا نادرستی در اختیار مردم قرار ندهند و همه چیز را با دقت برآورد و واقعیت را بیان کنند.

وی افزود: خوشبختانه از ابتدای وقوع سیلاب و مدیریت بحران همه دستگاه‌های نظامی، انتظامی، خدمات رسان و امدادی پای کار آمدند.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: هیچ مشکلی در حوزه اعتبارات وجود ندارد و به همه دستگاه‌ها تاکید کردیم هیچ مشکلی وجود نداشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: اکیپ‌های بهداشتی در مناطقی که دچار سیلاب شده‌اند باید فعال باشد و هرگز قصور را از هیچ دستگاهی نخواهیم پذیرفت.

کرمی اذعان کرد: با توجه به اینکه این مناطق مستعد سیلاب است باید به گونه‌ای مدیریت کنیم که در سنوات آتی نیز دچار مشکل نشویم.

وی ادامه داد: باید خداوند متعال را برای بارش رحمت الهی در استان شکرگزار بوده و همه ظرفیت‌های خود را در جهت مدیریت سیلاب و ذخیره سازی آبها به کار گیریم‌./ایسنا

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید