مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
1 خرداد 1399

هشدار علوم پزشکی اهواز هنوز زنگ خطر کرونا در خوزستان نواخته می‌شود

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اهواز با اشاره به اعلام محدودیت پنج روزه در خوزستان، از شهروندان خواست پروتکل‌های بهداشتی را به منظور قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا، رعایت کنند.

دکتر علی احسان‌پور امروز اول خردادماه با اشاره به افزایش موارد شناسایی ابتلا به کرونا در خوزستان در ۲۴ ساعت گذشته و فعالیت اصناف در دو روز گذشته گفت: این میزان، نشان از عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط اصناف و خریداران دارد.

به گزارش تی بین به نقل از ایسنا، وی افزود: در حال حاضر ۸۴۳ بیمار در بیمارستان‌های استان خوزستان تحت درمان هستند و خوشبختانه ۷۶۶۰ بیمار پس از بهبودی از مراکز درمانی ترخیص شده‌اند.

احسان‌پور در زمینه نحوه اطلاع‌رسانی آمار مبتلایان تصریح کرد: با توجه اینکه جمع‌آوری اطلاعات محل دقیق سکونت افراد شناسایی‌شده، زمان‌بر است و برخی از بیماران در شهرهایی غیر از محل سکونت‌شان شناسایی می‌شوند و نیز لزوم اطلاع‌رسانی صحیح و دقیق به مردم؛ از این پس، بعد از اعلام آمار توسط سخنگوی وزارت بهداشت، آمار کلی موارد شناسایی‌شده اعلام و پس از جمع‌آوری آدرس دقیق محل سکونت افراد، آمار تفکیکی اعلام‌ می‌شود.

وی با اشاره به تداوم شناسایی و قرنطینه بیماران کم‌علامت و بدون علامت در استان خوزستان، گفت: با توجه به اعلام محدودیت پنج روزه در خوزستان به منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی به منظور قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا، از شهروندان خوزستان درخواست می‌شود جز در موارد ضروری از خانه خارج نشوند و در هنگام خروج از منزل، فاصله‌گذاری اجتماعی و بهداشت فردی را در بالاترین سطح رعایت کنند تا ان‌شاءالله با کمک یکدیگر، ریشه این ویروس منحوس را در استان خوزستان و کشور بخشکانیم.

 

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید