مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
5 فروردین 1403

هلال احمر دزفول به حالت آماده باش درآمد

رییس جمعیت هلال احمر دزفول گفت: تیم های امداد و نجات جمعیت هلال احمر دزفول در پی اعلام هشدار قرمز هواشناسی مبنی بر بارش های فراگیر در ساعت‌های آینده به حالت آماده باش درآمدند.

مصطفی طحان روز یکشنبه با اعلام آماده باش کامل هلال احمر بیان کرد: یک تیم امداد و نجات در پایگاه امداد کوهستانی شهیون، یک تیم امداد ونجات ساحلی در پایگاه ثابت بوستان ساحلی علی کله همراه با تیم امدادی دیگر در محل اداره به حالت آماده باش درآمده اند.

وی با بیان اینکه تمام تجهیزات هلال احمر در آمادگی کامل قرار دارد، افزود: هلال احمر دزفول بیش از ۲ هزار نیروی داوطلب دارد که متناسب با نوع و گستردگی حوادث مختلف فراخوان می شوند.

رئیس جمعیت هلال احمر دزفول گفت: با توجه به اعلام هشدار قرمز هواشناسی در خوزستان و آماده باش سراسری در این استان، تیم‌های هلال احمر دزفول نیز در کنار سایر تیم‌های امداد و نجات این شهرستان آماده انجام ماموریت‌های محوله بر اساس شرح وظایف هستند.

سازمان هواشناسی برای ۲ روز آتی در ۲ استان کشور شامل استان‌های لرستان و خوزستان هشدار بارش باران و وزش باد شدید صادر کرده است. در همین راستا ستادهای بحران استان‌ها و شهرستان‌ها در این ۲ استان در آماده‌باش کامل هستند زیرا احتمال میزان بارش‌های شدید وجود دارد.

همچنین در ۱۴ استان دیگر نیز هشدار نارنجی صادر شده است؛ براساس اعلام سازمان هواشناسی بارش‌ها از یکشنبه شب آغاز و در روز دوشنبه با شدت بیشتری ادامه دارد.

سازمان هواشناسی کشور نیز با صدور اطلاعیه ای ضمن هشدار نسبت به ترددهای غیرضرور در ساعت های آینده، به دلیل شدت بارش ها و امکان سیل و طغیان رودخانه ها و سقوط بهمن در مناطق سردسیر و کوهستانی، از هموطنان خواست تا از حاشیه رودخانه ها، مسیل ها فاصله بگیرند و از رفتن به ارتفاعات خودداری کنند./ایرنا

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید