مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
20 فروردین 1401

واکسیناسیون خوزستانی‌ها به حداقل‌ترین میزان رسیده است

رئیس علوم پزشکی اهواز عنوان کرد

واکسیناسیون خوزستانی‌ها به حداقل‌ترین میزان رسیده است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به اینکه واکسیناسیون کرونا در استان خوزستان در حداقل‌ترین میزان قرار دارد، بر لزوم تشویق مردم به دریافت واکسن برای جلوگیری از وقوع پیک مجدد بیماری تاکید کرد.

دکتر محمدحسین سرمست در نشست ستاد استانی مدیریت کرونا که امروز (۲۰ فروردین‌ماه) در استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: در تعطیلات نوروز که از اواخر اسفندماه آغاز شد، کادر بهداشت و درمان بیشترین حضور را داشتند؛ نیروهای بهداشت در اماکن حضور زائران راهیان نور و مهمانان نوروزی حضور یافتند و خدمات را ارائه دادند و نیروهای درمان نیز به این گروه، خدمات‌رسانی کردند.

وی با اشاره به روند افزایشی موارد ابتلا به کرونا بعد از تعطیلات نوروزی افزود: در ۲۸ اسفندماه حدود ۱۰۰ بیمار مبتلا به کرونا در استان خوزستان شناسایی شدند اما در ۲۴ ساعت گذشته ۲ هزار و ۳۸۵ نفر به مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه کردند که از یک هزار و ۱۲۲ فرد مشکوک تست کرونا گرفته شد و ۲۳۴ مورد مثبت شناسایی شدند یعنی  موارد بیماری دو تا سه برابر شده است.

سرمست گفت: در حال حاضر ۱۵۷ بیمار در بیمارستان‌های خوزستان بستری هستند که ۹۳ نفر از این تعداد در بخش‌های عادی و ۶۴ نفر در بخش‌های ویژه بستری و ۱۴ بیمار نیز اینتوبه هستند.

وی با بیان اینکه اکنون تزریق واکسن در حداقل‌ترین میزان است، افزود: در حال حاضر پوشش نوبت اول واکسیناسیون کمتر از ۹۰ درصد، نوبت دوم کمتر از ۸۰ درصد و نوبت سوم ۳۰ تا ۳۲ درصد است بنابراین به منظور جلوگیری از وقوع پیک مجدد، مردم باید برای تزریق واکسن تشویق شوند./ایسنا

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید