مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
4 مهر 1401

واکنش به ناآرامی‌ها/آغاز عملیات سپاه در اقلیم شمال عراق

به گزارش ایسنا، پیگیری های مربوط به پرونده مهسا امینی و واکنش‌ها در پی ناآرامی های اخیر در کشور در اعتراض به عملکرد گشت ارشاد همچنان از موضوعات مهم و خبرساز این روزهاست.

در همین رابطه نایب رئیس کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی از ارائه گزارش نهایی علت فوت مهسا امینی ظرف سه هفته آینده به مجلس خبرداد.

به گفته محمدحسن آصفری پس از پیگیری ابعاد فوت مهسا امینی در کمیته حقیقت یاب مجلس، فیلم های موجود از این حادثه مورد بازنگری قرار گرفته و اکنون مجلس منتظر اعلام گزارش نهایی و رسمی پزشکی قانونی است. پزشکی قانونی هم اعلام کرده که ظرف دو الی سه هفته آینده گزارش نهایی را به مجلس ارائه خواهد کرد.

در جلسه امروز شورای‌عالی قوه قضاییه هم حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای رییس قوه قضاییه با اشاره به ناآرامی‌های اخیر گفت: فقط کسانی که آمدند در خیابان مجرم نیستند، مشوقان و پشتیبان‌های اغتشاشگران مجرمند و به پرونده آن‌ها رسیدگی خواهد شد.

همچنین بنابر اعلام  رئیس کل دادگستری استان تهران، مقررشده تا شعب ویژه رسیدگی به جرایم علیه امنیت عمومی در دادسرای عمومی و انقلاب تهران، دادگاه انقلاب و دادگاه تجدیدنظر مستقر شود.

علی القاصی ضمن اعلام این خبر گفت: به مسئولان واحدهای قضایی مرتبط با این حوزه و ضابطین تاکید موکد شده تا اقدامات لازم در جهت شناسایی و برخورد با عناصر کلیدی و دخیل در برهم زدن آرامش روانی جامعه در بستر فضای مجازی انجام شود.

رئیس‌جمهور هم با حضور در یکی از بیمارستان‌های تهران، از تعدادی از مجروحین اغتشاشات اخیر عیادت کرد و در جریان روند رسیدگی و درمان آنان قرار گرفت.

سید ابراهیم رئیسی همچنین در گفت‌وگویی تلفنی با خانواده شهید حسین اجاقی(شهید مدافع امنیت) با قدردانی از مجاهدت‌های این شهید والامقام در مقابله با آشوبگران و صیانت از امنیت شهر تاریخی و ولایتمدار تبریز در روزهای گذشته، شهادت او را به خانواده‌اش تبریک و تسلیت گفت و اطمینان داد، دولت با جدیت در کنار دستگاه‌های امنیتی و قوه قضائیه، در راستای مجازات عاملان این جنایت تلاش خواهد کرد.

عصر دیروز (یکشنبه) اجتماع بزرگ امت رسول الله(ص) در محکومیت اقدامات هنجارشکنانه اخیر، همزمان با سالروز رحلت حضرت رسول اکرم(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) برگزار شد.

در این مراسم تجمع کنندگان تهرانی پیکر شهید حسین تقی‌پور، شهید مدافع امنیت که  دوم مهر ۱۴۰۱ در جریان کنترل ناآرامی های اخیر به شهادت رسید را تشییع  کردند و ضمن مطالبه امنیت، علیه آشوبگران شعار دادند.

در همین مراسم حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور، با اشاره به اتفاقات اخیر خاطرنشان کرد که این رفتارها اصلا ربطی به ملت ایران ندارد. طرف ما استکبار جهانی است. خسارت این فتنه انگیزی ها  و این آسیب ها چه مالی و چه جانی به عهده آمریکا و رژیم صهیونیستی و ارتجاع منطقه است و ملت ما به موقع و به جای خود انتقام همه این نامردی ها را خواهد گرفت.

همچنین احمد وحیدی وزیر کشور و مسعود ستایشی سخنگوی قوه قضاییه از مجروحان فراجا در ناآرامی‌های اخیر و همچنین علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت از مجروحان و آسیب دیدگان اغتشاشات اخیر عیادت کردند.

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید