مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
30 تیر 1402

ورود دادستانی ‌به مرگ نوزاد ۳ ماهه / تشکیل پرونده قضایی

دادستان مرکز خوزستان با بیان اینکه موضوع مرگ نوزاد سه ماهه اهوازی در بیمارستان ابوذر اهواز در دست بررسی است گفت: پرونده قضایی در این خصوص تشکیل شده و اقدامات تحقیقاتی آغاز شده است.

صادق جعفری چگنی در این خصوص بیان کرد: کودک سه ماهه‌ای که به‌ دلیل بیماری قلبی از بیمارستان ابوذر به بیمارستان گلستان اعزام و تحت عمل جراحی قرار گرفته بود پس از بازگشت به بخش ICU بیمارستان ابوذر فوت کرد.

وی با بیان اینکه آمبولانس حامل کودک در میان راه خاموش و کودک با تاخیر به بیمارستان ابوذر رسید ادامه داد: باتوجه به شکایت خانواده این کودک از اورژانس پیش بیمارستانی اهواز، پرونده قضایی در این خصوص تشکیل شد.

جعفری چگنی گفت: جسد این کودک برای معاینه به پزشکی قانونی انتقال داده شد و پس از انجام معاینات، علت مرگ، بیماری قلبی اعلام شد که باتوجه به درخواست خانواده متوفی، جواز دفن صادر شد.

دادستان مرکز استان ادامه داد: پرونده بالینی بیمار از بیمارستان اخذ و برای بررسی بیشتر عملکرد پزشکان معالج به نظام پزشکی استان ارجاع داده شد.

جعفری چگنی با اشاره به اینکه علت یابی توقف خودروی آمبولانس نیز به کارشناس ارجاع شد افزود: با تشخیص علت فنی توقف آمبولانس، با قصور یا ترک فعل عوامل مرتبط با موضوع برخورد قانونی میشود.

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید