مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
2 آبان 1402

وزارت بهداشت غزه:مجروحانی داریم که دچار سوختگی 80 درصد شده‌اند/اسرائیل از تسلیحات جدید استفاده می‌کند

وزارت بهداشت غزه با درخواست از مصر برای بازگشایی گذرگاه رفح به منظور تضمین ورود کمک‌ها، تصریح کرد: خدمات پزشکی در داخل بیمارستان‌های نوار غزه وجود ندارد.

به نقل از الجزیره، سرپرست وزارت بهداشت غزه با بیان اینکه ظرفیت تخت‌های بیمارستان‌ها کاملا پر نشده است، گفت: بخش بزرگی از داروها و تجهیزات پزشکی در بیمارستان‌ها پایان یافته است.

سرپرست وزارت بهداشت غزه با اشاره به حضور بیش از 50 هزار آواره در مجتمع پزشکی الشفا تصریح کرد: علیرغم باز بودن درهای بیمارستان‌ها، سیستم درمانی در غزه به مرحله فروپاشی کامل رسیده است.

وی با بیان اینکه امیدواریم وجدان جهانیان برای متوقف کردن جنایات اشغالگران و تهدیدات‌شان بیدار شود، گفت: ما مجروحانی داریم که دچار سوختگی 80 درصد شده‌اند و این نشانگر بکارگیری تسلیحات جدیدی از سوی صهیونیست‌هاست.

این مقام بهداشتی غزه با بیان اینکه از 7 اکتبر به بیمارستان‌های غزه هیچگونه تجهیزات پزشکی وارد نشده است، گفت: ما با کمبود شدید تجهیرات عملیات جراحی رو به رو هستیم.

مدیر بیمارستان‌های نوار غزه هم اظهار داشت: از همه نهادهای مربوطه می‌خواهیم هر چه سریعتر سوخت و همه انواع تجهیزات پزشکی را در اختیار ما بگذارند./شفقنا

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید