مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
3 تیر 1402

وزیر ارشاد: بدون هماهنگی ارشاد، مجوز هیچ سریالی صادر نخواهد شد

محمدمهدی اسماعیلی وزیر ارشاد، بخش عمده زعامت صوت و تصویر فراگیر را متعلق به ارشاد دانست و تاکید کرد صدور مجوز سریال‌های خانگی باید با هماهنگی ارشاد باشد.

وزیر ارشاد گفت: اخبار مبنی بر اینکه مدیریت صوت و تصویر فضای مجازی به صدا و سیما واگذار شده غلط است و برخلاف آنچه گفته شده عمده مسئولیت مربوط به صوت و تصویر فراگیر به وزارت ارشاد اعطا شده است.

آنچه که در افکار عمومی و برخی از رسانه‌ها در این باره منتشر شده، درست نیست چرا که بخش عمده این موضوع به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی واگذار شده است. بخش دیگر آن هم وزارتخانه نماینده دارد و بنا داریم حوزه حکمرانی فرهنگی به صورت واحد در یکجا کار تنظیم گری را انجام دهیم. تصمیمی که روز گذشته در شورای انقلاب فرهنگی گرفته شد، دقیق اطلاع رسانی نشده است.

بر اساس مصوبه شورا تمام فعالیت‌ها و مجوزهایی که صوت و تصویر فراگیر(ساترا) صادر می‌کرد به جز دو مورد از آن‌ها که مربوط به پخش زنده و سریال‌های خانگی است؛ از این به بعد توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر خواهد شد. یعنیتمام مجوزهایی که در حوزه صوت و تصویر فراگیر به فعالیت‌های فرهنگی، هنری، سینما، موسیقی، تئاتر، بازی، سرگرمی،‌ تبلیغات وغیره بوده بر عهده این وزارتخانه است.درباره مجوزهای پخش سریال در نمایش خانگی نیز همه چیز باید با هماهنگی نمایندگان ارشاد پیش برود چون دو نماینده از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در شورای اعطای مجوز صدا و سیما حضور دائمی دارند  و بی هماهنگی آنها هیچ مجوزی صادر نمی‌شود./انتخاب

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید