مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
22 شهریور 1402

پذیرفته‌شدگان«بورس دانش»می‌توانند در تمام مقاطع تحصیلی بورسیه شوند/مقرری ماهیانه ۵ میلیون تومان

مدیر کل بورس و اعزام دانشجویان سازمان دانشجویان وزارت علوم گفت: افرادی که در «بورس دانش» پذیرفته می‌شوند اگر پویایی خود را حفظ کنند در مقاطع تحصیلی بعدی خود می‌توانند از این بورس استفاده کنند.

دکتر محمد محمدی مسعودی مدیر کل بورس و اعزام دانشجویان سازمان امور دانشجویان در همایش داوران مصاحبه بورس دانش، صنعت و مشاغل«سایپا » که در محل سازمان دانشجویان برگزار شد، درخصوص بورس دانش و صنعت و مشاغل گفت: هدف از بورس دانش، تشویق و هدایت استعدادهای برتر نظام آموزش و پرورش کشور برای ورود به رشته های دارای اولویت در حوزه های علوم پایه، علوم انسانی، فنی و مهندسی، سلامت و هنر است.

وی ادامه داد: از مزایای بورس دانش می‌توان به پرداخت مقرری ماهیانه ۵ میلیون تومان به مدت ۴ سال به دانشجو اشاره کرد.

دکتر مسعودی تصریح کرد: بر اساس آیین نامه بورس دانش، افرادی که در بورس دانش پذیرفته می شوند اگر پویایی خود را حفظ کنند در مقاطع تحصیلی بعدی خود  می‌توانند از بورس دانش استفاده کنند.

مدیر کل بورس و اعزام دانشجویان با بیان اینکه در مجموع ۲۹ تیم برای مصاحبه بورس دانش به دانشگاه ها اعزام خواهد شد؛ اظهار کرد: هدف ما این است که از طریق بورس دانش بتوانیم بخشی از نیروهای نخبه و مستعد را به سمت علوم بنیادی و پایه سوق دهیم، بنابراین در مجموع ۲۹ تیم به دانشگاه ها اعزام خواهند شد تا به بررسی داوطلبان بورس دانش بپردازند تا در نهایت افرادی که استحقاق دریافت این بورس را  دارند بتوانند از آن بهره مند شوند.

دکتر مسعودی در خصوص بورس صنعت و مشاغل« سایپا» گفت: گروه صنعتی سایپا بنا دارد بهترین ها را از طریق کنکور جذب نماید.

مدیر کل بورس و اعزام دانشجویان با بیان اینکه  ۹ تیم به صورت یکپارچه در شرکت سایپا یدک به عنوان مصاحبه کننده حضور خواهند داشت؛ خاطر نشان کرد: امیدواریم صنایع بتوانند از این ظرفیت ایجاد شده در نظام آموزش عالی بهره کافی را ببرند و نیروی مورد نیاز خود را از بین بهترین های کنکور تامین کنند./ایسنا

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید