مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
2 اسفند 1402

پوتین: به دنبال پیشروی بیشتر در خاک اوکراین هستیم

شفقنا- رییس جمهور روسیه بر پیشروی و فشار بیشتر بر اوکراین تاکید کرد.

رویترز نوشت: ولادیمیر پوتین که بر آنچه فرار آشوب‌گونه نیروهای اوکراینی از شهر آودیوکا تاکید می‌کرد گفت: نیروهای روسیه بیشتر به سمت اوکراین پیش خواهند رفت تا بر موفقیت‌های خود در میدان نبرد اضافه کنند.

این شهر که زمانی ۳۲۰۰۰ نفر جمعیت داشت، روز شنبه به دست روسیه افتاد. این بزرگترین پیروزی پوتین در میدان جنگ از زمان تصرف شهر باخموت توسط نیروهای روسی در ماه مه ۲۰۲۳ بود.

پوتین در کاخ کرملین به وزیر دفاع سرگئی شویگو گفت: در مورد وضعیت کلی در آودیوکا، این یک موفقیت مطلق است، من به شما تبریک می گویم. دستور عقب‌نشینی اوکراین از شهر پس از آن اعلام شد که نیروهای اوکراینی از قبل شروع به فرار در هرج و مرج کرده بودند؛ حقوق اسرای جنگی هم باید رعایت شود.

پوتین بر ادامه فشار بر اوکراین و پیشروی در خاک این کشور تاکید کرد اما گفت: این توسعه باید به خوبی آماده و پرسنل، تسلیحات، تجهیزات و مهمات فراهم شود.

در همین حال دیمیترو کولبا، وزیر امور خارجه اوکراین، به سی‌ان‌ان گفت: اگر کی‌یف سلاح‌هایی را دریافت می‌کرد که به دلیل عدم تصویب یک بسته بزرگ کمکی توسط کنگره آمریکا متوقف شده بود، آودیوکا سقوط نمی‌کرد. م. روسیه قصد توقف یا عقب نشینی را ندارد. هنگامی که آودیوکا تحت کنترل آنها قرار گرفت، بدون شک آنها شهر دیگری را انتخاب می کنند و شروع می کنند. سربازان اوکراینی معجزه کردند اما نمی‌توانند خود را قربانی کنند و بمیرند./شفقنا

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید