مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
18 شهریور 1401

چارلز برای درج تصاویرش بر پول‌ها، باید ۲ سال منتظر بنشیند

انتظار می‌رود که در پی مرگ ملکه انگلیس، تصویر چارلز سوم به عنوان پادشاه جدید این کشور جایگزین تصاویر ملکه بر روی تمبرها، سکه‌ها، اسکناس‌ها و تابلوهای دولتی در سراسر این کشور شود.

به نقل از شبکه فاکس نیوز، احتمالا “بانک انگلیس” در ماه‌های آتی روند جایگزینی تصاویر را بر روی اسکانس‌ها و سکه‌ها آغاز خواهد کرد.

انتظار می‌رود روند حذف سکه‌ها و اسکناس‌های قدیمی با اسکناس‌های حاوی تصویر چارلز، تقریبا دو سال به طول بیانجامد.

گرچه هنوز هیچ اطلاعیه رسمی در این باره صدر نشده، اما بانک انگلیس به مردم بریتانیا اطمینان خاطر داد که پول‌های حاوی تصویر ملکه معتبر خواهند بود.

روز پنجشنبه در پی مرگ الیزابت دوم در سن ۹۶ سالگی، بانک انگلیس در بیانیه‌ای اعلام کرد: اسکناس‌های فعلی که تصویر علیاحضرت ملکه بر روی آن‌ها نقش بسته همچنان پول رایج قانونی خواهند ماند.

تصویر الیزابت دوم بر اسکناس‌های انگلیس

تخمین زده می‌شود که در حال حاضر حدود ۴.۵ میلیارد پوند اسکناس حاوی تصویر ملکه در گردش است.

در حال حاضر در سکه‌های استرالیا – که یکی از کشورهای تحت ریاست ملکه انگلیس است – تصویر ملکه به صورتی درج شده که به سمت راست نگاه می‌کند. رسانه‌های استرالیا اعلام کرده‌اند که در سکه‌های جدید، تصویر چارلز به‌گونه‌ای بر این سکه‌های درج خواهد شد که به سمت چپ نگاه کند. سنت تغییر جهت صورت اعضای خاندان سلطنی بر روی واحدهای پول از زمان شاه چارلز دوم در ۱۶۶۰ آغاز شد.

از آن زمان تا کنون، تنها استثنا این قانون نانوشته ادوارد هشتم بود که اصرار داشت در سکه‌ها نگاهش رو به سمت چپ باشد. او پس از مدتی سلطنت را رها کرد تا با یک زن آمریکایی ازدواج کند.

کناره‌گیری ادوارد هشتم، راه را برای پدر الیزابت دوم، یعنی جورج ششم هموار کرد و در نهایت با مرگ وی، سلطنت به الیزابت دوم رسید.

تغییر شکل سکه‌ها و اسکناس ۲۰ دلاری کانادا با عکس ملکه هم به اقدامات جاستین ترودو، نخست‌وزیر این کشور بستگی دارد

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید