مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
1 شهریور 1401

تیم بسکتبال با ویلچر بانوان با وجود قهرمانی آسیا به امارات اعزام نمی‌شوند

تیم بسکتبال با ویلچر بانوان با وجود کسب سهمیه در رقابت‌های قهرمانی آسیا و اقیانوسیه تایلند، به قهرمانی جهان امارات اعزام نمی‌شوند.

محسن نجمی رییس انجمن بسکتبال با ویلچر درباره علت اعزام نشدن بانوان به مسابقات قهرمانی جهان امارات با وجود کسب سهمیه، اظهار کرد: در رقابت‌های بسکتبال با ویلچر قهرمانی آسیا و اقیانوسیه که اواخر اردیبهشت در تایلند برگزار شد، زنان برای اولین بار موفق به کسب سهمیه قهرمانی جهان شدند که قرار بود آبان ماه همراه مردان در این مسابقات حضور پیدا کنند که با توجه به سیاست کیفی‌گرایی فدراسیون جانبازان و معلولین و بحث مدال آوری، زنان متاسفانه در اولویت اعزام قرار نگرفتند.

وی گفت: هر چند معتقدیم بانوان بسکتبال باویلچر در حال رشد و پیشرفت هستند و اعزام بانوان به مسابقات قهرمانی جهان افتخار بزرگی برای ما بود، اما در بحث اعزام، تابع تصمیم فدراسیون هستیم.

رییس انجمن بسکتبال باویلچر خاطرنشان کرد: ما به توانمندی بانوان خود اعتقاد داریم و برای پیشرفت جایگاه آنها از هیچ تلاشی کوتاهی نمی‌کنیم، اما در قهرمانی جهان چون تیم های بزرگ جهان حضور پیدا می‌کنند و این احتمال وجود داشت که بازیکنان ما با امتیاز بالایی بازیها را واگذار کنند و این مساله روی روحیه آنها تاثیر نامطلوبی بگذارد، سیاست فدراسیون جانبازان و معلولین  بر این بود که اعزام کیفی به این مسابقات داشته باشد و ما نیز تابع نظر سیاست فدراسیون هستیم.

وی در پایان در خصوص وضعیت تیم بانوان برای شرکت در بازیهای پاراآسیایی هانگژو چین نیز گفت: بعد از قهرمانی آسیا و اقیانوسیه تایلند چون اعزام تیم به قهرمانی جهان مشخص نبود، برنامه خاصی برای بانوان نداشتیم، البته تا بازیهای پاراآسیایی زمان زیادی داریم و به دنبال آن هستیم پس از مشخص شدن کادر فنی بانوان، اردوهای آنها را برای حضور در بازیهای پاراآسیایی برگزار کنیم./ایسنا

 

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید