مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
28 دی 1402

کاخ‌سفید: درگیری ایران و پاکستان را زیر نظر داریم / نمی‌خواهیم تهران به سلاح هسته‌ای دست یابد

جان کربی هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید با بیان اینکه درگیری ها میان ایران و پاکستان را در نظر داریم، مدعی شد: نمی خواهیم ایران به سلاح هسته ای دست یابد.

جان کربی سخنگو و هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید روز پنجشنبه به وقت محلی در جمع خبرنگاران در هواپیمای ایر فورس وان گفت: ایران و پاکستان به خوبی مسلح هستند و ما نمی خواهیم شاهد افزایش تنش میان دو کشور باشیم. البته این ایران بود که اول پاکستان را مورد هدف قرار داد و این نمونه دیگری از رفتار بی ثبات کننده ایران در منطقه است.

وی تصریح کرد: درگیری های ایران و پاکستان را زیر نظر داریم و خواهان تشدید تنش میان دو کشور نیستیم.

این سخنگوی دولت جو بایدن برغم رد ادعاها درباره غیرصلح آمیز بودن برنامه هسته ای ایران از سوی مقامات جمهوری اسلامی ایران مدعی شد: نمی خواهیم ایران به سلاح هسته ای دست یابد زیرا ایران هسته ای برای منطقه و جهان خطرناک است.

کربی که در پاسخ به سوالی درباره ادعای بایدن مبنی بر عدم مقبولیت ایران در منطقه سخن می گفت،  ادعا کرد: جو بایدن رئیس جمهور آمریکا از همان اول اعلام کرده است که از هسته شدن ایران جلوگیری خواهد کرد.

وی مدعی شد: ما به دنبال دیپلماسی برای دست یابی به این هدف هستیم اما همانطور که می دانید این دیپلماسی در زمان نزدیک اتفاق نخواهد افتاد. ما می خواهیم توانایی خود را برای جلوگیری از هسته ای شدن ایران حفظ کنیم.

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا روز پنجشنبه به وقت محلی در واکنش به حوادث مرزی میان ایران و پاکستان در اظهاراتی مداخله جویانه مدعی شد درگیری‌های ایران و پاکستان در این هفته نشان می‌دهد که ایران در منطقه چندان مورد علاقه نیست.

بایدن ادعا کرد: «همانطور که دیدید، ایران در منطقه چندان مورد علاقه و محبوب نیست و اینکه وضعیت به کجا می رود، در حال کار روی آن هستیم.  نمی دانم به کجا می رود.»/انتخاب

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید