کرونا آینده جدیدی را برای انسان‌ها می‌سازد

عضو هیات علمی مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور گفت: بحران کرونا رخدادی جهانی است که اقدامات مختلفی را از سوی کشورهای گوناگون جهان به دنبال داشته است و آینده جدیدی را برای ما خواهد ساخت.

به گزارش روز شنبه مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور، امیر هوشنگ حیدری در دومین نشست‌ آنلاین مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور اظهار داشت: اگرچه ما باید در زمان‌های کوتاه از بین مجموعه‌ای از اقدامات، مناسب‌ترین آنها را برگزینیم و به اجرا درآوریم ولی آنچه علاوه بر حل این مشکل حائز اهمیت است پذیرش مسوولیت اقدامات ما است.

حیدری در ادامه افزود: هر اقدام امروز ما در بلند مدت تاثیرات فراوانی را در پی خواهد داشت و پنجره‌هایی به سوی آینده‌ای متفاوت بر ما خواهد گشود.

عضو هیات علمی مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور ضمن اشاره به تصمیم‌گیری‌های خاص آینده پژوهی گفت: تصمیمات طبیعی و آنی همچون فاصله‌گذاری اجتماعی، تصمیمات مبتنی بر برنامه‌ریزی راهبردی همچون تولید ماسک و الکل و تصمیمات مبتنی بر دیدگاه استقبال از وقایع و عدم تلاش برای بازگشت به موقعیت پایدار گذشته نمونه تصمیمات آینده پژوهی در رخداد کرونا ویروس است.

حیدری در ادامه ضمن نام بردن رویکردها و نظریه‌های مختلف خاطرنشان کرد: آینده محتملی را که می‌توان برای جهان پساکرونا متصور شد، جهانی با تغییرات شگرف در جهان بینی، رفتار، اخلاق و سبک زندگی است که موجب نظم نوینی در جهان خواهد شد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: دنیای کرونایی بسیار زود می‌گذرد و برای ما علاوه بر تهدیدات عدیده فرصت‌های زیادی را هم به دنبال خواهد داشت.

وی افزود: در دوران پساکرونایی جوامعی موفقند که به تهدیدات به دید فرصت نگریسته و آینده های جدیدی را کنشگرانه بسازند.

منبع: ایرنا

(بازدید ۲ بار, بازدیدهای امروز ۱ )

شما ممکن است علاقه مند باشید به