مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
31 مرداد 1402

کلاهبرداری ۲۰ میلیاردی با ارسال پیامک

سردار وحید مجید رئیس پلیس فتا فراجا از کشف پرونده کلاهبرداری ۲۰ میلیارد ریالی با ارسال پیامک «نیاز فوری مالی و درخواست وجه به مخاطبان کاربران» خبر داد و گفت : تا کنون ۳۰۰ فقره پرونده در این خصوص مورد شناسایی قرار گرفته است.

رئیس پلیس فتا فراجا از کشف پرونده کلاهبرداری ۲۰ میلیارد ریالی با ارسال پیامک «نیاز فوری مالی و درخواست وجه به مخاطبان کاربران» خبر داد و گفت: تا کنون ۳۰۰ فقره پرونده در این خصوص مورد شناسایی قرار گرفته است.به گزارش پایگاه خبری پلیس سردار وحید مجید اظهارکرد: با وصول پرونده های متعددی به یکی از واحدهای پلیس فتا کشور با موضوع کلاهبرداری در قالب هک حساب کاربری شبکه اجتماعی شهروندان و درخواست وجه از مخاطبان آنها، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

رئیس پلیس فتا فراجا افزود: متهمان پرونده با دسترسی غیرمجاز به حساب های کاربری شهروندان، اقدام به ارسال پیامی مبنی بر «نیاز فوری مالی و درخواست وجه» به مخاطبان کاربر با عنوان و هویت وی کرده و با توجه به دریافت پیام از شناسه کاربری قربانی (که عموماً از بستگان و آشنایان وی هستند) و اعتماد ایجاد شده، دریافت کنندگان پیام اقدام به واریز وجه به حساب های بانکی معرفی شده از سوی مجرمان می کردند.

مجید ادامه داد: با بررسی های تخصصی و اقدامات فنی صورت گرفته توسط کارشناسان پلیس فتا در نهایت متهمان اصلی پرونده در استان های مرکزی و شرقی کشور مورد شناسایی قرار گرفتند و پس از اخذ مجوزهای قضائی دستگیر شدند و در تحقیقات صورت گرفته به کلاهبرداری با شیوه ذکر شده اعتراف کردند.

وی افزود: در بررسی های صورت گرفته تاکنون تعداد ۳۰۰ فقره پرونده مرتبط با متهمان با ارزش ریالی بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال شناسایی شده است.

رئیس پلیس فتا فراجا اضافه کرد: برابر اقدامات فنی و تخصصی صورت گرفته از سوی واحدهای پلیس فتا استان ها، از ابتدای سال جاری ۱۱۲ فقره پرونده مهمه و کثیرالشاکی در زمینه کلاهبرداری رایانه ای شناسایی شده است که در این رابطه ۲۰۴ نفر دستگیر و به مراجع قضائی معرفی شده اند.

وی در ادامه گفت: مردم توجه داشته باشند چنانچه در شبکه های اجتماعی و یا بستر پیامک، پیامی از دوستان و آشنایان مبنی بر درخواست وجه دریافت کردند حتماً قبل از انتقال وجه هماهنگی تلفنی با مالک خط، صفحه یا حساب کاربری انجام دهند و پس از اطمینان از صحت درخواست نسبت به واریز وجه اقدام کنند.

مجید به عموم مردم هشدار داد: هرگونه تماس تلفنی یا ارتباط از طریق پیام رسان های مجازی و درخواست اطلاعات شخصی از جمله کدهای پیامک شده به تلفن همراه به منظور فعال سازی حساب های کاربری، کلاهبرداری با هویت کاربر هستند، لذا هرگز به این قبیل پیام ها و تماس ها توجه نکنند و کدهای دریافتی را در اختیار هیچ کس قرار ندهند./انتخاب

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید