مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
7 آبان 1401

افتتاح ۵۵ غرفه دریافت پسماند خشک و نخستین مرکز مدیریت یکپارچهپسماند شهری در تهران افتتاح ۵۵ غرفه دریافت پسماند خشک و نخستین مرکز مدیریت یکپارچه پسماند شهری در تهران عکس تزیینی است

بهره‌برداری از نخستین مرکز مدیریت یکپارچه پسماند شهری (MRF) در تهران امروز با حضور مسئولین شهرداری تهران به بهره‌ برداری رسید.

عزیزی در مراسم بهره‌برداری از نخستین مرکز مدیریت یکپارچه پسماند شهری (MRF) و ۵۵ غرفه دریافت پسماند خشک در سطح شهر تهران گفت: شهر تهران را به هشت پهنه تقسیم کردیم که مقرر شده مدیریت یکپارچه پسماند در تهران از طریق این هشت مرکز و با بهره گیری از ظرفیت سرمایه‌ گذار انجام شود که قطعا در این راستا از فناوری‌های نوین بهره گرفته خواهد شد.

وی اضافه کرد: در فاز اول سرمایه‌ گذاری پنج میلیارد تومانی و ۱۰۰ درصدی از طریق بخش خصوصی انجام شده است تا تفکیک حداکثری پسماند با ارزش در مبداء انجام شود.

عزیزی تاکید کرد: درباره ۵۵ غرفه دریافت پسماند نیز مشوق‌های مختلفی را متفاوت از گذشته ایجاد کرده‌ایم که همین موضوع موجب استقبال شهروندان و سه برابر شدن افزایش مراجعه کنندگان شده است و امروز شهروندان در ازای تحویل پسماند خشک گل دریافت می‌کنند و منزل‌شان بیمه می‌شود. همچنین فضایی برای بازی بچه‌ها در نظر گرفته شده که در ازای تحویل پسماند بچه‌ها می‌توانند در این مکان بازی کنند.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهر تهران با اشاره به این‌که مرکزی که امروز مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد مناطق ۲۱ و ۲۲ و ۵ را پوشش می‌دهد، افزود: این مرکز با ظرفیت ۷۵۰ تُن در روز زباله‌ها را به صورت کامل تفکیک می‌کند و زباله‌های تر و بی ارزش پس از جداسازی به آرادکوه منتقل می‌شود. فاز دوم مراکز (MRF) که در تهران به بهره‌برداری می‌رسد نیز ظرف یک تا دو سال آینده تکمیل خواهند شد. در این پروژه کاهش انتقال پسماند به مجموعه آرادکوه یکی از اهدافی است که دنبال می‌شود. به زودی در هر هشت پهنه‌ای که برای تهران در نظر گرفته شده مجموعه‌های MRF در فاز نخست به بهره‌ برداری می‌رسد و در مرحله بعد تکمیل این مجموعه‌ها دنبال خواهد شد.

عزیزی در خصوص انتشار بوی نامطبوع در این مراکز اظهار کرد: هشت مجموعه به عنوان محل تخلیه زباله در تهران فعالیت می‌کند که هیچ شکایتی در خصوص آنها وجود ندارد. مجموعه فعلی نیز چهارماه است که تست سرد آن در حال انجام است و شکایتی وجود نداشته و در حقیقت با توجه به این‌که روش‌های سنتی انتقال کنار گذاشته شده و با توجه به بهره‌برداری از شیوه‌های نوین، دیگر انتشار بو در این مراکز وجود ندارد./ایسنا

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید