مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
18 مهر 1402

گرانترین شهرهای سال ۲۰۲۳ کدامند؟/ آسیا پرهزینه‌ترین منطقه برای زندگی لوکس است

آسیا، پرهزینه‌ترین منطقه برای زندگی لوکس و سنگاپور گرانترین شهر جهان رتبه‌بندی شده است.

هزینه‌های زندگی در سال گذشته برای ثروتمندان و سایر افراد، با افزایش قیمت‌ها افزایش یافته است.

برخی شهرها بیشتر از سایرین ضربه خوردند. شاخص سبک زندگی جولیوس بائر که سالانه گران‌ترین شهرهای جهان را رتبه‌بندی می‌کند، نشان می‌دهد که آسیا پرهزینه‌ترین منطقه برای زندگی لوکس است و سنگاپور به‌عنوان گرانترین شهر جهان رتبه‌بندی می‌شود و امسال، شانگهای، شهر شماره یک سال ۲۰۲۲ را پشت سر گذاشته است.

بیشترین افزایش قیمت‌ها مربوط به مواد مصرفی پرمصرف مانند خودروهای لوکس و خدمات مهمان‌نوازی بود.

بر اساس آخرین قیمت‌های سبد کالا، هنگ‌کنگ از چهارمین شهر گران قیمت به سومین شهر گران قیمت جهش کرد. بانکوک از رتبه ۱۵ به رتبه ۱۱ صعود در حالی که تایپه، پایتخت کشور تایوان از رتبه سوم به هشتم سقوط کرد. زوریخ و توکیو به ترتیب از هفتم و هشتم به رده‌های چهاردهم و پانزدهم نزول کردند.

میامی در آمریکا با افزایش ۲۲ درصدی بیشترین افزایش هزینه‌های زندگی را در سال گذشته تجربه کرد و از رتبه هجدهم در رتبه‌بندی سال ۲۰۲۲ به رتبه دهم صعود کرد.

دوبی از رتبه چهاردهم به هفتم رسید در حالی که جاکارتا اندونزی از رده نوزدهم به دوازدهم رسید. نیویورک نیز شاهد جهش بود و از یازدهمین شهر به پنجمین شهر گران قیمت تبدیل شد.

با افزایش تقاضا برای سفر و سرگرمی پس از شیوع بیماری کرونا، هزینه‌های کالاها و خدماتی مانند سوئیت‌های هتل، پروازها و غذاخوری‌ها افزایش یافته است.

بر اساس این گزارش، صعود این موارد تا حد زیادی به دلیل افزایش هزینه‌های انرژی، مواد خام و حقوق کارکنان بوده که با تورم، اختلالات زنجیره تامین و نوسانات ارز ترکیب شده است./خبرآنلاین

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید