مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
21 فروردین 1403

گزارش «هاآرتص» درباره انگیزه اصلی اسرائیل از عقب‌نشینی از جنوب غزه

روزنامه «هاآرتص» طرح محرمانه اسرائیل در پشت خروج تمامی نیرو‌های ارتش از جنوب نوار غزه در یکشنبه گذشته و باقی گذاشتن نیرویی محدود برای تداوم عملیات در کل نوار غزه را فاش کرد. این روزنامه سه‌شنبه ۲۱ فروردین به نقل از افسران ارشد ارتش اسرائیل، ابراز امیدواری کرد که عقب نشینی ارتش از جنوب نوار غزه منجر به خروج عوامل مسلح از مخفیگاه‌هایشان بشود.

العربیه: روزنامه «هاآرتص» طرح محرمانه اسرائیل در پشت خروج تمامی نیروهای ارتش از جنوب نوار غزه در یکشنبه گذشته و باقی گذاشتن نیرویی محدود برای تداوم عملیات در کل نوار غزه را فاش کرد.

این روزنامه سه‌شنبه 21 فروردین به نقل از افسران ارشد ارتش اسرائیل، ابراز امیدواری کرد که عقب ‌نشینی ارتش از جنوب نوار غزه منجر به خروج عوامل مسلح از مخفیگاه‌هایشان بشود.

طبق گفته افسران اسرائیلی، عقب‌نشینی از نوار غزه به دلیل خستگی ناشی از نبردها و نه به نشانه حسن نیت نسبت به مذاکرات مبادله اسیران انجام گرفت.

این افسران تاکید کردند که بی فایده بودن حضور گسترده ارتش اسرائیل درغزه، موضوعی شناخته شده است و بدون پیشروی به مواضع جنگی جدید، جان بسیاری از سربازان به خطر خواهد افتاد.

خروج عوامل مسلح از مخفیگاه‌ها

همین منابع امیدوارند که این عقب‌نشینی به خروج عوامل مسلح از مخفیگاه‌های خود بیانجامد، حتی اگر به بهای پرتاب موشک‌ها تمام شود.

از سویی هرزی هالیوی، رئیس ستاد ارتش اسرائیل دوشنبه گفت: «تداوم جنگ در غزه در حالی است که مقامات حماس همچنان مخفی هستند و ما دیر یا زود به آنها خواهیم رسید».

هالیوی افزود: « ما در حال حرکت به جلو هستیم و به کشتن تروریست‌های بیشتر و نابودی زیرساخت‌های عوامل مسلح بیشتر، ادامه خواهیم داد. تیپ‌های حماس را در هیچ بخشی از نوار غزه باقی نخواهیم گذاشت»

به گفته فرماده ارتش اسرائیل، برنامه‌های اجرایی برای ارتش اسرائیل وجود دارند که به محض تصمیم گیری در موردشان به اجرا در خواهند آمد./انتخاب

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید