مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
5 مهر 1402

یک هفته عزای عمومی در استان نینوای عراق اعلام شد

استاندار نینوای عراق امروز چهارشنبه در پی حادثه هولناک آتش سوزی در یک مراسم عروسی که به کشته و زخمی شدن بیش از ۴۵۰ نفر منجر شد، در این استان یک هفته عزای عمومی اعلام کرد.

به نقل از خبرگزاری رسمی عراق، «نجم الجبوری» استاندار نینوای عراق در پی حادثه دردناک آتش سوزی در یک مراسم عروسی در منطقه الحمدانیه، یک هفته عزای عمومی در این استان اعلام کرد.

این در حالی است که هلال احمر عراق نیز با صدور بیانیه ای از کشته و زخمی شدن ۴۵۰ نفر در این حادثه خبر داده است که دستکم ۱۲۰ نفر از آنها کشته شدگان در این مراسم عروسی خونبار هستند.

در پی این رخداد، محمد شیاع السودانی نخست وزیر عراق نخست وزیر عراق به وزرای کشور و بهداشت دستور داد تا تمام تلاش خود را برای امداد رسانی به مجروحان در الحمدانیه بسیج کنند و با اعزام گروه‌های پزشکی به درمان هر چه سریع‌تر آسیب دیدگان و بازماندگان در این حادثه کمک رسانی کنند.

«عبداللطیف رشید» رئیس جمهور عراق نیز این رخداد را یک تراژدی دردناک توصیف و با تاکید بر ضرورت آغاز تحقیقات درباره علل وقوع این حادثه مرگبار، بر لزوم اتخاذ همه تدابیر لازم در راستای عدم تکرار چنین حوادثی تاکید کرد.

از سوی دیگر، دفتر سازمان ملل متحد در عراق (UNAMI) نیز با صدور بیانیه‌ای آتش سوزی در مراسم عروسی الحمدانیه را یک فاجعه دردناک توصیف کرد و ضمن تسلیت به خانواده همه قربانیان این حادثه، برای آسیب دیدگان آرزوی شفای عاجل کرد.

وزارت کشور عراق نیز با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: تحقیقات اولیه حاکی از آن است که حادثه آتش سوزی در این مراسم عروسی به دلیل فقدان معیارهای ایمنی رخ داده است./مهر

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید