مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
18 بهمن 1401

۶ تیم امدادی و درمانی به ترکیه اعزام شد

معاون جمعیت هلال‌احمر:
۶ تیم امدادی و درمانی به ترکیه اعزام شد
معاون امور بین‌الملل و حقوق بشردوستانه جمعیت هلال‌احمر از اعزام ۶ تیم امداد و نجات و درمانی به ترکیه خبر داد.

بهنام سعیدی با اشاره به وقوع زلزله ۷.۸ ریشتری در ترکیه اظهارداشت: پس از وقوع این زلزله در ترکیه، پیرحسین کولیوند رئیس جمعیت هلال‌احمر کشور با ارسال پیامی ضمن تسلیت و ابراز همدردی، اعلام آمادگی این جمعیت را برای اعزام تیم‌های امدادی و درمانی در راستای تحقق اهداف جمعیت یعنی حمایت از زندگی و سلامت انسان‌ها بدون در نظر گرفتن تبعیض، کوشش برای برقراری دوستی و تسکین آلام بشری اعلام کرد.

وی ادامه داد: ۶ تیم در قالب تیم‌های جست‌وجو، امداد و نجات، درمان اضطراری و مدیریت هماهنگی عملیات برای کمک به آسیب‌دیدگان زلزله ترکیه به این کشور اعزام می‌شوند.

به گفته سعیدی، کارهای اعزام تیم‌های امدادی و درمانی در کوتاه‌ترین زمان ممکن برای حضور در مناطق زلزله‌زده با وزارت امور خارجه در حال انجام است.

زمین لرزه بزرگی بامداد امروز دوشنبه (۱۷ بهمن) جنوب ترکیه و شمال سوریه را لرزاند.

در جریان این زمین لرزه ۷.۸ ریشتری ساعت ۰۴:۱۷ بامداد خسارت‌های زیادی به ساختمان‌ها وارد شد و تیم‌های نجات و جستجو در حال آوار برداری و نجات کسانی هستند که در زیر آوارها گرفتار شده‌اند.

تا لحظه انتشار این خبر، شمار جان باختگان زلزله به بیش از ۱۰۰۰ نفر رسیده و وزارت بهداشت سوریه از افزایش شمار جان باختگان زلزله این کشور به ۴۰۳ نفر خبر داده است./ایرنا

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید