مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
16 خرداد 1399

110 هزار دانش آموز خوزستانی باید حضوری امتحان دهند

بحران کرونا در حالی در خوزستان به اوج خود رسیده که امتحانات 40 هزار دانش آموز پایه دوازدهمی از فردا 17 خرداد شروع و تا 15 تیر ادامه خواهد داشت. برگزاری امتحانات 70 هزار دانش آموز پایه نهم هم گویا قرار است حضوری برگزار شود.

به گزارش تی بین، کرونا تاکنون 18206 خوزستانی را در دام خود اسیر و 645 نفر را قربانی کرده، چند هفته است در حالت قرمز قرار دارد و بیشترین آمار مبتلایان روزانه را در کشور به خود اختصاص داده است.

هیچ کس منکر اهمیت آموزش دانش آموزان در هر مقطعی که باشند نیست اما سلامت دانش آموزان چیزی نیست که بخواهیم قربانی اهمیت هر موضوعی، خواه ارزشیابی پایانی آن ها باشد که به قول آموزش و پرورش بسیار برای پایه نهم و دوازدهم سرنوشت ساز است، خواه موضوع هدایت تحصیلی دانش آموزان و پذیرش در مراکز نمونه دولتی باشد.

110 هزار دانش آموز یعنی 110 هزار خانواده، خوزستان در شرایط نیست که پذیرش بیماران کرونا بیش از سطحی که هست را داشته باشد و تا همینجای کار هم دیگر رمقی برای کادر درمان و یا مردمی که رعایت می کنند نمانده است. اهمیت امتحانات دانش آموزان بیشتر از امتحانات دانشگاه ها نیست، اما دانشگاه ها بخاطر اهمیت سلامت دانشجویان، اقدام به برگزاری غیرحضوری امتحانات کرده اند.

با این حالی می دانیم دانشجویان بهتر می توانند پرتکل های بهداشتی را نسبت به دانش آموزان رعایت کنند اما اهمیت سلامت آن ها به عنوان قشر فعال جامعه و نسل آینده ساز کشور، دلیل محکمی است تا امتحانات آن ها غیر حضوری باشد.

پیشنهاد می شود ستاد مقابله با کرونا در خوزستان با تصمیمی درست، آموزش و پرورش را مجاب به برگزاری غیر حضوری امتحانات پایه نهم و دوازدهم در استان با بهره گیری از تکنولوژی های نوین برای برگزاری امتحانات کند تا شاهد بحران ابتلای دانش آموزان و خانواده هایشان به ویروس منحوس کرونا نباشیم.

 

محسن فرهادی باجولی – تی بین

 

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید