مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
21 تیر 1401

گروه سنی ۱۲ تا ۱۷ سال دارای نقص ایمنی، دُز سوم واکن کرونا را دریافت کنند

دکتر محمد احمدیان مدیر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: افراد دارای نقص ایمنی در گروه سنی ۱۲ تا ۱۷ سال هرچه سریع‌تر با مراجعه به مراکز واکسیناسیون دُز سوم واکسن کرونا و تمامی افراد بالای ۱۸ سال نیز دُز چهارم واکسن را دریافت کنند.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دکتر محمد احمدیا افزود:از زمان شروع واکسیناسیون کرونا در گروه‌ سنی ۱۲ تا ۱۷ سال خراسان رضوی تاکنون ۸۹.۸۹ درصد دُز اول و ۷۵.۸۹ درصد دُز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند و این اعداد در گروه سنی پنج تا ۱۱ سال هم به ترتیب ۱۶.۶۳ و ۸.۰۲ درصد بوده است.
وی ادامه داد:هم اکنون در بین تزریق‌های انجام شده در گروه‌ سنی پنج تا ۱۱ سال، شهرستان کلات با ۶۱.۰۲ درصد دز اول و ۴۳.۸۶ درصد دز دوم بیشترین آمار تزریق را به این گروه سنی داشته است و پس از آن کوهسرخ با ۴۷.۶۵ درصد دز نخست و ۳۰.۶۱ درصددز دوم و باخرز با ۴۶.۶۷ درصد دز اول و ۲۴.۵۶ درصد دز دوم در رتبه‌های دوم و سوم تزریق به این گروه سنی قرار دارند.
مدیر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد:همچنین در بین تزریق‌های انجام شده در گروه‌ سنی ۱۲ تا ۱۷ سال، شهرستان کلات با ۹۳.۸۲ و ۸۸.۵۲ درصد در جایگاه اول تزریق دُزهای اول و دوم قرار گرفته است و پس از آن باخرز با ۹۳.۰۸ و ۸۴.۳۹ درصد و درگز با ۹۲.۳۸ و ۸۲.۹۷ درصد در رتبه‌های دوم و سوم قرار گرفته‌اند.
احمدیان افزود: از عموم مردم می‌خواهیم که نسبت واکسیناسیون خود و فرزندان واجد شرایطشان را هرچه سریع‌تر تکمیل کنند و یا انجام دهند و از والدین می‌خواهیم پیش از آغاز سال تحصیلی جدید نسبت به انجام و تکمیل واکسیناسیون فرزندان پنج تا ۱۷ ساله‌شان اقدام کنند تا با ایمنی کامل در سر کلاس درس حضور یابند و از خطرات بیماری کرونا به‌دور باشند.
او تاکید کرد: به جز انجام و تکمیل واکسیناسیون بر استفاده از ماسک، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و حفظ فاصله اجتماعی در مدرسه و در مسیر رفت و بازگشت از خانه به مدرسه و بالعکس هم تأکید داریم و این موارد نباید به تصور آن که واکسیناسیون کامل انجام شده به فراموشی سپرده شود./ایرنا

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید