مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
18 آبان 1401

نتایج اولیه انتخابات میان‌دوره‌ای آمریکا / جمهوری‌خواهان در مجلس نمایندگان با ۱۹۳ کرسی در مقابل ۱۶۴ کرسی از دموکرات‌ها پیشی گرفتند / رقابت شانه به شانه در سنا

در انتخابات میان‌دوره‌ای آمریکا، تا ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه صبح به‌وقت تهران، در رقابت بر سر مجلس نمایندگان، جمهوری‌خواهان ۱۹۳ و دموکرات‌ها ۱۶۴ کرسی به‌دست آورده‌اند. در سنا دموکرات‌ها موفق به کسب ۴۸ کرسی شده‌اند و جمهوری‌خواهان ۴۷ کرسی را کسب کرده‌اند.
با پایان یافتن رای‌گیری در شماری از ایالت‌های شرقی و مرکزی آمریکا در شامگاه سه‌شنبه، شمارش آرا آغاز شده است و نتایج اولیه حاکی از پیشتازی جمهوری‌خواهان در انتخابات مجلس نمایندگان است.

در انتخابات میان‌دوره‌ای آمریکا، تا ساعت ۸ صبح به‌وقت تهران، در رقابت بر سر مجلس نمایندگان، جمهوری‌خواهان ۱۷۱ و دموکرات‌ها ۱۱۷ کرسی به‌دست آورده‌اند. در سنا جمهوری‌خواهان ۴۶ به ۴۵ پیش هستند.
انتخابات مجلس نمایندگان برای ۴۳۵ کرسی آن هر دو سال برگزار می‌شود.
در انتخابات میان دوره ای سال ۲۰۲۲ سنای آمریکا در ۳۵ حوزه انتخاباتی این مجلس انتخابات برگزار می‌شود. سنا صد عضو دارد که یک سوم کرسی های آن هر دو سال یک بار به رای گذاشته می شود.
نتایج انتخابات در این خبر به روز رسانی می شود:
آخرین نتایج تا ساعت ۱۰ و ۳۰تا ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه صبح به‌وقت تهران، در رقابت بر سر مجلس نمایندگان، جمهوری‌خواهان ۱۹۳ و دموکرات‌ها ۱۶۴ کرسی به‌دست آورده‌اند.
در سنا دموکرات‌ها موفق به کسب ۴۸ کرسی شده‌اند و جمهوری‌خواهان ۴۷ کرسی را کسب کرده‌اند.

پیروزی مهم دموکرات‌ها در ایالت پنسیلوانیا
۱۴۰۱/۰۸/۱۸ – ۱۰:۳۵
آخرین شمارش آرا نشان می‌دهد جان فترمن نامزد حزب دموکرات ایالت پنسیلونیا برای مجلس سنا توانسته «مهمت اوز» رقیب مطرح جمهوری‌خواه خود را شکست دهد و پیروزی مهمی برای دموکرات‌ها بدست آورد.
آخرین نتایج انتخابات تا ساعت ۱۰ صبح به‌وقت تهران
۱۴۰۱/۰۸/۱۸ – ۱۰:۰۸
تا ساعت ۱۰ صبح به‌وقت تهران، در رقابت بر سر مجلس نمایندگان، جمهوری‌خواهان ۱۹۶ و دموکرات‌ها ۱۶۸ کرسی به‌دست آورده‌اند.
در سنا رقابت ۴۷ در برابر۴۷ است.

کرسی سنا در ایالت کلیدی «پنسیلوانیا» به دموکرات‌ها رسید
۱۴۰۱/۰۸/۱۸ – ۰۹:۴۱
«جان فترمن» در انتخابات سنای ایالت پنسیلوانیا توانست «مهمت اوز» رقیب جمهوری‌خواه خود را شکست دهد.
ترکیب سنا و مجلس نمایندگان آمریکا تا این لحظه
۱۴۰۱/۰۸/۱۸ – ۰۹:۳۵
ترکیب سنا و مجلس نمایندگان آمریکا تا این لحظه / پیشتازی جمهوری خواهان در مجلس نمایندگان و دموکرات ها در سنا
۱۴۰۱/۰۸/۱۸ – ۰۹:۳۱
جمهوری خواهان در مجلس نمایندگان با 179 کرسی در مقابل 140 کرسی از دموکرات ها چلوترند اما در سنا، دموکرات ها 48 بر 46 پیش هستند.
تغییر وضعیت به نفع دموکرات‌ها در انتخابات سنا
۱۴۰۱/۰۸/۱۸ – ۰۹:۲۲
در انتخابات مجلس سنای آمریکا نامزد حزب دموکرات در ایالت کلیدی جورجیا که از رقیب جمهوری‌خواهش عقب افتاده بود با ۰.۵ درصد از او پیشی گرفته است. چنانچه این روند حفظ شود حزب دموکرات کرسی خود در این ایالت را حفظ کرده است. ۹۴ درصد آرا در این ایالت شمارش شده است.
در ایالت پنسیلوانیا به عنوان یکی دیگر از ایالت‌های کلیدی، نامزد حزب دموکرات همچنان با ۱ درصد اختلاف از رقیب خود جلو است. چنانچه این روند حفظ شود، رأی پنسیلوانیا به سمت حزب دموکرات چرخش پیدا خواهد کرد.
در ایالت آریزونا با شمارش ۵۴ درصد آرا نامزد حزب دموکرات حدود ۱۷ درصد از رقیبش پیش افتاده است. کرسی این ایالت پیش از این در اختیار دموکرات‌ها بوده و چنانچه این روند حفظ شود، دموکرات‌ها از کرسی‌شان در این ایالت محافظت خواهند کرد.
در ایالت نوادا به عنوان چهارمین ایالت کلیدی شمارش آرا هم‌اکنون آغاز شده است. کرسی این ایالت هم در اختیار دموکرات‌ها بوده و آنها به دنبال محافظت از این کرسی هستند.
نانسی پلوسی رأی آورد
۱۴۰۱/۰۸/۱۸ – ۰۹:۱۷
«نانسی پلوسی»، رئیس دموکرات مجلس نمایندگان بار دیگر از حوزه انتخابیه کالیفرنیا برای حضور در مجلس نمایندگان رأی آورد./انتخاب

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید