مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
29 خرداد 1402

چگونه بفهمیم در کدام دهک قرار داریم؟

با شروع طرح کالابرگ الکترونیکی و اختصاص آن به سه دهک اول جامعه این سوال پیش می‌آید که ببینیم در کدام دهک قرار داریم. با روش‌های زیر می‌توانید این موضوع را متوجه شوید.

سازمان هدفمندی یارانه‌ها اعلام کرده است هموطنان می‌توانند برای اطلاع از دهک‌بندی خود از دو کانال اقدام کنند؛ راه نخست، شماره گویای ۰۹۲۰۰۰۰۶۳۶۹ است که بعد از تماس، با وارد کردن کد ملی سرپرست خانوار و همچنین وارد کردن یک شماره تلفن همراه که به نام سرپرست است، دهکی که در آن قرار دارند اعلام می‌شود.

راه دیگر مراجعه به سامانه hemayat.mcls.gov.ir است که وضعیت دهک‌بندی را مشخص و اعلام می‌کند.

یارانه 3 دهک اول شب گذشته شارژ شد

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: دیشب، مبلغ ۲۰ درصد یارانه اعتباری، به ازای هر فرد خانوار، در حساب سرپرستان سه دهک اول تا سوم؛ یعنی حدود ۲۵ میلیون نفر، شارژ شد.

مرحله جدید طرح ملی کالابرگ الکترونیک از ۱۳ خردادماه آغاز شد و در ابتدا خانوارهای تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) از سه دهک اول در اولویت اجرا قرار گرفتند.

سپس تصمیم بر این شد تا درباره سایر خانوارهای دهک‌های اول تا سوم نیز اطلاع رسانی شود که روز گذشته وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با صدور اطلاعیه‌ای از افزایش ۲۰ درصدی اعتبار یارانه همه خانوارهای سه دهک اول درآمدی و شارژ یارانه ۸۰ هزار تومانی در حساب اعضای خانوار خبر داد و اعلام کرد که طرح ملی کالابرگ الکترونیکی با افزایش ۲۰ درصدی اعتبار یارانه در راستای پوشش کامل سه دهک اول درآمدی و تحقق برنامه حمایت دولت برای تامین سبد غذایی خانوارها، از امروز  برای همه خانوارهای دهک اول، دوم و سوم اجرا شد./تجارت نیوز

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید