مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
3 تیر 1402

معاون وزیر راه: وام قرض‌الحسنه ودیعه مسکن در تهران ۱۰۰ میلیون تومان با ۲۳ درصد سود است

محمد آئینی معاون وزیر راه از پرداخت وام مرمت واحد‌های مسکونی در بافت‌های تاریخی با سود ۲۳درصدی خبر داد و گفت: وام قرض‌الحسنه ودیعه مسکن به متقاضیان پرداخت می‌شود.

محمد آئینی با یادآوری تصویب وام خاص مرمت و مقاوم‌سازی واحد‌های مسکونی و ابنیه واقع در بافت‌های تاریخی در شورای پول و اعتبار و ابلاغ آن به بانک‌ها در ۲۴ خردادماه امسال، اظهار کرد: بر این اساس تسهیلات مرمت و مقاوم‌سازی واحد‌های مسکونی و ابنیه در بافت‌های تاریخی در سقف‌های ۳۶۰ میلیون، ۳۲۰، ۲۸۰، ۲۴۰ و ۲۰۰ میلیون تومان به‌ترتیب در شهر‌های تهران، شهر‌های بالای یک میلیون نفر جمعیت، مراکز استان‌ها، سایر شهر‌ها و روستا‌ها با نرخ مصوب شورای پول و اعتبار و دوره بازپرداخت حداکثر ۵ ساله تعیین شده است.

وی ادامه داد: متقاضیان در طول دوره مرمت می‌توانند از تسهیلات ودیعه مسکن برای اسکان موقت با سقف‌های ۱۰۰، ۷۰ و ۴۰ میلیون تومان به‌ترتیب در شهر‌های تهران، سایر کلان‌شهر‌ها و سایر شهر‌ها به‌شکل قرض‌الحسنه و بازپرداخت ۵ ساله استفاده کنند.

آیینی فرصت‌های ایجادشده را گام‌های دولت برای تشویق مردم به نوسازی و مقاوم‌سازی بافت‌های فرسوده و ناکارآمد و همچنین سکونتگاه‌هایی پیرامون بافت‌های تاریخی برشمرد و ابراز امیدواری کرد با این اقدامات نوسازی بافت‌ها در سراسر کشور سرعت بگیرد./انتخاب

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید