مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
12 تیر 1402

مجوز خروج از کشور برای دانشجویان مشمول فاقد معافیت تحصیلی صادر نمی‌شود

جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی فراجا تاکید کرد که تمامی دانشجویان مشمول خدمت سربازی که متقاضی شرکت در مراسم راهپیمایی اربعین حسینی (ع) و سفرهای خارجی هستند باید قبل از ثبت و ارائه درخواست مجوز خروج از کشور از صدور معافیت تحصیلی خود اطمینان داشته باشند.

سردار رحمان علیدوست در تشریح جزئیات این خبر گفت: با توجه به در پیش بدون ایام محرم و مراسم راهپیمایی اربعین حسینی تقاضای مشمولان دانشجو برای دریافت مجوز خروج از کشور به صورت غیرحضوری و اینترنتی افزایش می‌یابد از این رو کلیه افراد متقاضی باید قبل از ثبت و ارائه درخواست مجوز خروج از کشور از صدور معافیت تحصیلی خود اطمینان حاصل کنند.

وی ادامه داد: مشمولان دانشجوی عزیز باید با مراجعه به سامانه خدمات الکترونیک انتظامی به نشانی sakha.epolice.ir نسبت به ثبت درخواست معافیت تحصیلی خود اقدام کنند.

علیدوست تصریح کرد: در صورتی که سنوات مجاز تحصیلی دانشجویان به اتمام رسیده است و هنوز موفق به فارغ التحصیلی نشده‌اند، با موافقت کمیسیون موارد خاص دانشگاه مربوطه می‌توانند از طریق  دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی پلیس+10 درخواست سنوات ارفاقی خود را ثبت کنند.

بر اساس اعلام پایگاه خبری پلیس، به گفته وی در صورت عدم ثبت معافیت تحصیلی دانشجویان در سامانه وظیفه عمومی یا عدم تعیین تکلیف سنوات تحصیلی و اخذ مجوز، این مشمولان مجاز به خروج از کشور نیستند.

جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی فراجا افزود: با توجه به زمان باقی مانده تا این ایام از دانشجویان تقاضا می‌شود هرچه سریع‌تر نسبت به تعیین تکلیف وضعیت تحصیلی خود اقدام کنند تا در زمان اوج درخواست‌ها با چالش مواجه نشوند./ایسنا

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید